reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LOG Tasarım

Samsung, 2023’ün orta seviye Galaxy’lerinden bir kamera eksiltebilir

Samsung, 2022 yılında gelecek orta seviye Galaxy akıllı telefon modelleri için kamera odaklı yeni planlar içerisinde bulunuyor.

Güney Kore merkezli kaynaklara göre Samsung, 2023’ün orta seviye Galaxy akıllı telefon modellerine bir derinlik kamerası koymayı düşünmüyor. Firmanın bunun yerine telefonları ana kamera + ultra geniş açı kamera + makro kamera kombinasyonu ile pazar sunacağı aktarılıyor. Hatta bu konuda bazı bilgiler de verildi. Örneğin Galaxy A24 modelinde 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameralar olabilir. Kaynaklara göre Galaxy A34 modeli karşımıza 48 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kamera ile çıkabilir. Galaxy A54 modeli ise 50 megapiksel ana + 5 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kamera sistemine sahip olabilir.

Telefonlarda şu an kullanılan düşük çözünürlüklü derinlik kameraları ya da sensörleri, özellikle portre fotoğraf çekimlerinde obje ile arka planı sanal olarak ayırma konusunda görev yapıyor. Samsung’un son gelişme ışığında yeni nesil teknolojiler ve yapay zekâ sistemleri ile beraber artık buna ihtiyacı kalmamış gibi görünüyor. Bu adımıyla maliyetleri azaltacak şirketin, orta seviyeye güçlü telefoto kameraları getirmesi isteniyor ancak bu yakında gerçek olacak izlenimi oluşturmuyor.

Samsung dün de Galaxy S22 FE haberi ile gündeme gelmişti. Güney Kore’den gelen ve artık kesin sayılan bilgilere göre pazara bir Samsung Galaxy S22 FE çıkarmayacak. Samsung’un böyle bir model planladığı ancak bu planları küresel çip krizinin bozduğu aktarılıyor. Aynı zamanda üst seviye S22 Ultra satışları beklentilerinin üstünde seyreden Samsung, S22 FE yerine elindeki sınırlı işlemci stoğunu daha çok para kazandığı S22 Ultra’ya aktarmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yüzden gerçek olamayan S22 FE’den Samsung normalde 2022 toplamında 3 milyon kadar üretmeyi hedefliyormuş. Galaxy S22’lerin daha başında tedarik sorunları çeken firma, mevcut şartlar ışığında mantıklı sayılacak bir karar almış durumda.

Samsung gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü