reklamı kapat

POPÜLER

Garip icatlarda bugün: “akıllı ses maskesi” [Video]

Yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız sayesinde istediğimiz anda istediğimiz kişiyle iletişim kurmak oldukça kolay. Fakat söz konusu sesli aramalar olduğunda konuşma yapacak rahat bir yer bulabilmek neredeyse imkansız. Hele de konuşmanızın başkaları tarafından duyulmasını istermiyorsanız…

Hushme isimli bu yeni cihaz telefon görüşmesi yapabilmek için uygun yer bulma derdini ortadan kaldırıyor. İster gürültülü ister kalabalık bir ortamda olun bu cihazı takarak kimse duymadan konuşmanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Kimseye rahatsızlık vermediğiniz gibi mahremiyetinizi korumuş oluyorsunuz. Hushme’nin tasarımı iki ana parçadan oluşuyor. Asıl kısım ağzınızın üzerine gelerek bu alanı tamamen kapatıyor. Böylece söylediklerinizin etraftakiler tarafından duyulmamasını, sadece telefonun diğer ucundaki kişiye iletilmesini sağlıyor. Onun verdiği cevapları da kulaklık yardımıyla duyabiliyorsunuz.

Fakat Hushme’nin tasarımına baktığınızda bunun bir ağızlık gibi göründüğünü düşünmeden edemiyorsunuz. Cihaz özel konuşmalar yapmayı oldukça kolaylaştırsa da kaba tasarımı oldukça büyük bir eksi olarak öne çıkıyor. Etrafınızdakiler söylediklerinizi duymasa bile, kullandığınız bu garip cihazdan dolayı dikkat çekeceğinize şüphe yok. Bu da istenmeyen bakışlara maruz kalabileceğiniz anlamına geliyor.

Mahremiyetini korumak adına istenmeyen bakışlara maruz kalmayı göze alanlar Hushme isimli bu teknolojiye burada ulaşabilir. Maalesef bu ürünün satış fiyatının ne olduğu belirtilmemiş.

YORUMLAR