reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğin televizyonlarını gözler önüne seren konsept tasarım

Teknoloji hızlı bir şekilde ilerleme kaydederken artık istediğimiz yerde istediğimiz içerikleri seyredebilir hale geliyoruz. Bilgisayar, tablet, akıllı telefon derken televizyon dışındaki alternatiflerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Bu gelişmeler de gelecekte oturma odalarımızın tasarımını etkileyecek gibi görünüyor. Atelier isimli televizyon konsepti gelecekte bizleri ne tarz cihazların beklediğini ortaya koyuyor.

Televizyon yaşantımızda ciddi bir yer edindiğinden beri oturma odalarımız televizyonların etrafında şekillenmeye başlıyor. Eşyalar seyir keyfini artıracak şekilde yerleştiriliyor. Koltuklar mutlaka televizyonun olduğu yöne bakıyor. Ancak istediğimiz zaman istediğimiz dizi veya filmleri izleyebilmek bu alışkanlıkların önemini ortadan kaldırıyor. Üstelik televizyonda yayınlanan içeriklerin tamamını daha sonra internette bulmak da mümkün oluyor. Bu gibi sebeplerden dolayı şimdiden birçok insan evindeki televizyonların gerekliliğini sorgulamaya başladı bile. Haberimizde yer verdiğimiz televizyon konsept tasarımı ise iki farklı ürünü tek potada eritiyor.

Atelier ismi verilen tasarımda televizyon ve müzik seti bir araya geliyor. Kwanjun Ryu tarafından tasarlanan cihaz normalde bir hoparlörü andırıyor. Daha yakından baktığınızda bu tasarımda bir televizyon ekranının gizli olduğunu görüyorsunuz. Böylece elektronik aletlerin evimizde kapladığı yer ciddi ölçüde azaltılmış oluyor. Atelier’i arzu ederseniz sadece bir müzik seti veya televizyon olarak kullanabiliyorsunuz. Modern bir havaya sahip olan bu konsept tasarımının hayata geçirilip geçirilmeyeceğini ise zaman gösterecek.