reklamı kapat

POPÜLER

Sevmediğiniz Instagram filtrelerinden kurtulun

Instagram son yılların en fazla ilgi gören sosyal medya mecralarından biri olmaya devam ediyor. Fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu bu site daha sonra Facebook tarafından satın alındı. Zamanla video paylaşımı ve hikaye yükleme gibi özelliklerle gelişmeye devam etti. Bu gelişmelerin bir parçası olarak zamanla yeni filtreler de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Filtre sayısı ne kadar artsa da, herkesin favorisi olan bazı filtreler var. Bir kısmı da o kadar işlevsiz ki, neredeyse hiçbir zaman kullanılmıyor. Eğer sizin de hiç beğenmediğiniz ve kullanmadığınız filtreler varsa, bunları listeden kaldırabilirsiniz.

instagram

Öncelikle Instagram’ı açıyoruz ve yüklemek üzere bir fotoğraf ya da video seçiyoruz. Ardından aşağıdaki filtrelerin sonuna kadar ilerliyoruz. Yönet seçeneğine tıklayarak filtreleri yöneteceğimiz kısma ulaşıyoruz. Burada sevmediğimiz filtrelerin yanındaki işareti kaldırıyoruz. Eğer isterseniz sevdiğiniz filtrelerin üstüne basılı tutarak yerlerini değiştirmek de mümkün. İstediğimiz sıralamayı elde ettikten sonra buradan çıkıyoruz. Böylece kişiselleştirilmiş Instagram filtrelerini istediğimiz gibi kullanmaya başlayabiliriz.

instagram

Eğer bir yanlışlıkla bir filtreyi listeden çıkarttıysanız ya da fikrinizi değiştirirseniz tekrar yönet seçeneceğini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz filtreler yeniden listede belirecektir.

YORUMLAR