reklamı kapat

POPÜLER

Alıştığımızdan çok daha güçlü bir Wonder Woman geliyor

DC çizgi romanlarının kadın süper kahramanlarından Wonder Woman yaz aylarında kendi filmine kavuşacak. Paylaşılan fragmanlara bakılırsa karşımızda beklediğimizden çok daha farklı ve güçlü bir Wonder Woman olacak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bu heyecan uyandıran yapım için yeni bir fragman paylaşıldı. Tanıtımda God Killer ismiyle anılan efsane kılıç ve Hippolyta’nın sözleri dikkat çekiyordu. Şimdiye kadar Wonder Woman’ın hangi orijin hikayesiyle karşımıza geleceğini bilmiyorduk. Bu noktada rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu alanda birçok alternatifleri bulunuyordu. Fragmanla birlikte sonunda film için Yeni 52’de (New 52) kullanılan orijin hikayesinin tercih edildiği anlaşılmış oldu. Peki bu ne anlama geliyor?


Bu noktada uyaralım, haberimizin devamı Wonder Woman çizgi romanlarına dair spoiler içermektedir. Öğreneceğiniz bilgiler keyif kaçırıcı olabilir.


Yeni 52 evreninde Amazon’lar Ares‘e karşı mücadele vermek, dünyayı daha barış ve sevgi dolu bir yer haline getirmek için yaratılıyor. Ancak giderek artan savaşlar sayesinde güçlenen Ares, Amazon’ları ve birçok tanrıyı öldürmeyi başarıyor. Bunun üzerine Zeus, Amazon’ların güvenle yaşayabilmesi için Hippolyta’nın liderliğinde var olacak Themyscira’yı yaratıyor. Hatırlarsanız ikinci fragmanda Diana‘nın çok büyük bir sırrı olduğundan ve bunu onun da bilmediğinden bahsediliyordu. Bunun yanı sıra tanrıların onlara büyük bir hediye verdiğinden bahsediliyor. Bu sözler God Killer’ı betimlemek için kullanılmış gibi algılanıyor ancak asıl hediyenin Prenses Diana olduğu anlaşılıyor. Aslen Zeus ve Hippolyta’nın çocuğu olan (ve bunu bilmeyen) Wonder Woman tam anlamıyla bir yarı tanrı. Bu da onu zannettiğinden çok daha güçlü yapıyor. Farkında olmasa bile Ares’i öldürmek ve dünyaya barışı getirmek için mücadele vermesi gerekiyor.

Daha önce yapılan açıklamalar sayesinde biliyoruz ki Wonder Woman filminin asıl kötüsü Ares olacak. Savaşı sonlandırmak isteyen kahramanımızın ona karşı mücadele vermesi gerekecek. Henüz farkında olmasa da yarı tanrı olması işini kolaylaştıracak.

YORUMLAR