reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 filminde değişen roller

Geçtiğimiz günlerde Wonder Woman 1984 filminin ilk fragmanı gün yüzüne çıktı. Böylece ikinci filmde karakterler arasında rollerin değişmesine şahit olduk.

Bildiğiniz gibi Gal Gadot‘un rol aldığı ilk Wonder Woman filmi büyük bir başarı elde etti. Orijin hikayesi olarak tanımlanabilecek bu filmde Diana ilk defa Themyscira’dan dışarıya adım attı. Bu sebeple dünyada gördüğü her şey onun için çok yeniydi. Bu noktada devreye giren isim Steve Trevor olmuştu. İkili bir yandan mücadele hazırlanırken, bir yandan Steve Trevor, Diana’ya dünyaya dair temel bilgileri veriyordu. Şimdi çok benzer bir dinamiğin Wonder Woman 1984’de de yer aldığını görüyoruz. Ancak karakterlerimiz yer değiştirmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wonder Woman 1984 değişimi

İlk filmin finalinde ölen ve ikinci filmde bir şekilde geri döndürüleceğini bildiğimiz Steve Trevor, sudan çıkmış balık gibi. Etrafındaki her şey farklı veya yeni. Bu noktada devreye bir zamanlar dünyayı tanımasına yardımcı olduğu Diana giriyor. Ona bu yeni çağı ve farklı olan her şeyi anlatıyor. Bu durum fragmanın sonundaki ufak bir sahneyle komik bir şekilde ortaya koyuluyor. Wonder Woman 1984 fragmanında Diana, etraflarındaki her şeyin sanat olduğunu anlatırken, Steve bir çöp kutusuna odaklanıyor. Onun da bir modern sanat parçası olduğunu zannediyor. Diana onu hemen uyarıyor. Böylece ikilinin arasında yaşanan rol değişimi ortaya çıkmış oluyor.

Karakterlerin bu yer değiştirme durumu aynı zamanda ilk filme güzel bir gönderme oluyor. Artık uzun zamandır insanların içinde yaşayan Diana, onları çok daha yakından tanıyor. Bu sayede onun son yıllarda geçirdiği karakter gelişimini de net bir şekilde gözlemliyoruz.

İlginizi çekebilir

Wonder Woman 1984’ün fragmanı