reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones finalindeki büyük mantık hatası

Game of Thrones kimseyi memnun etmeyen bir finalle birlikte ekranlara veda etti. Ancak bu son bölümde büyük bir mantık hatası yer alıyordu. Hayranların daha ilk günden bu yana rahatsız olduğu bu mantık hatası Jon Snow’un finaliyle doğrudan bağlantılı.

Bildiğiniz gibi dizinin finalinde büyük bir ihanete şahit olduk. Büyük bir kırılma yaşayan Daenerys Targaryen’in King’s Landing‘deki herkesi ejderha ateşiyle yakmasının ardından Jon Snow kendini büyük ve önemli bir kararın eşiğinde buldu. Herkesin iyiliği için Daenerys Targaryen‘e ihanet etmesi gerekiyordu. Böylece Demir Taht’ın önünde Daenerys Targaryen’in öldürülmesine şahit olduk. Ardından kurulan mahkemede Jon Snow’un yeniden Duvar’a gönderilmesine karar verildi. Bildiğiniz gibi büyük ve utanç verici suçlar işleyenler Duvar’da hizmet etmeye mahkum ediliyordu. Böylece Jon Snow‘un macerası en başa dönmüş oldu. Ancak bu finalde büyük bir mantık hatası var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones hayranlarını rahatsız eden hata

Bildiğiniz gibi Westeros’un kuzeyine koyulan Duvar‘ın iki amacı var. Bunlardan ilki ak gezenlere karşı koruma sağlamak. Böylece onların Westeros’a ellerini kollarını sallayarak girmelerine engel olmak. Diğeri ise kuzeyde yaşayan yabanilerin Westeros‘tan uzak tutulması. Ancak finalde Westeros halkı ve yabaniler birlikte mücadele verdi. Böylece aralarındaki düşmanlık da kısmen ortadan kalkmış oldu. Öte yandan ak gezenler alt edildi. Artık onların insanlara saldırma tehlikesi kalmadı. Bu da Duvar’ın artık bir amacının olmadığı anlamına geliyor. Peki Duvar’a gitmekle cezalandırılan Jon Snow, burada tam olarak ne yapacak? Hatta Gece Nöbeti‘ndekilerin bundan sonraki amacı ne olacak? Bu soruların yanıtsız kalması dizinin finalinde büyük bir mantık hatası yaratıyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı