reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarına göre Daenerys Targaryen’in en büyük hatası

Game of Thrones final sezonuyla izleyici karşısına çıkıp yerden yere vururalı uzun zaman oluyor. Buna rağmen Daenerys Targaryen’in büyük hatası daha uzun süre konuşulmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un ilk sezonundan sonuna kadar ilgi çeken bir karakter varsa, o da Daenerys Targaryen’dı. Abisi tarafından ordu karşılığında zorla evlendirilen genç bir kızdan önce Khaalese’ye sonra da büyük bir kraliçeye dönüştü. Onun bu dönüşü izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ve keyifle takip edildi. Büyük bir kitle onun Demir Taht’ı ele geçiren kişi olmasını istiyordu çünkü geçirdiği dönüşümün ardından bunu hak ettiğine inanıyorlardı. Fakat yedinci ve sekizinci sezonla birlikte karakterin yaşadığı değişimler istenmeyen bir boyuta ulaştı. Jon Snow’a ak gezenlere karşı yardımcı olan Daenerys Targaryen, söz konusu Cersei Lannister’a karşı verdiği mücadele olunca acımasız bir hal aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinde Daenerys Targaryen değişimi

Aslına bakarsanız Daenerys Targaryen’ın en büyük hatasını tahmin etmek hiç de zor değil. Onun King’s Landing’e tek başına saldırması ve şehri ateşe vermesi herkesi şok ettiği gibi akıllara kazınmayı başardı. Onun tıpkı Mad King gibi delirdiğini anlamamız uzun sürmedi. Uzun zaman boyunca ezilenlerin yanında yer alan, köleleri serbest bırakan bu karakterin kendisinin bir zalime dönüşmesi büyük bir hayal kırıklığı oldu. Amacı dünyayı “kendisinin kötü gördüklerinden arındırmak” olan bu karakterin King’s Landing’deki tüm insanları yakmaktan zerre kadar pişmanlık duymaması da işin tuzu biberi oldu. Dolayısıyla bu noktada Game of Thrones hayranların karar vermesi pek de zor olmadı.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı