reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers ekibinin kuantum kostümlerinin değişen tasarımı

Avengers Endgame filminde kahramanlarımızın kullandığı kuantum kostümlerinin başlangıçta çok farklı göründüğü ortaya çıktı. Üstelik bu değişim “iyi ki yapılmış” denilecek cinsten.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de kahramanlarımızın en önemli sorunlarından biri zaman yolculuğunu güvenli bir şekilde yapabilmekti. Bunun için kuantum evreninin yanı sıra Tony Stark’ın desteği gerekti. Başarılı çalışmanın ardından kahramanlarımızın kuantum dünyasından zarar görmeden çıkmasını sağlayacak bir kostüm tasarlamak gerekiyordu. WIRED tarafından paylaşılan Avengers Endgame videosuna bakılırsa kuantum kostümü filmin çekimlerinin tamamlanmasından sonra tasarlandı. Bu sebeple çekimler sırasında oyuncular karakterlerinin orijinal kostümlerini giyiyordu. Bu kostümlerin tamamının dijital olarak yaratılması ve çekilen sahnelerin üzerine eklenmesi gerekti. Denenen pek çok tasarımın ardından beyaz perdede gördüğümüz gri ağırlıklı Avengers kostümünde karar kılındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers ekibinin kostüm değişimi

Ardından kahramanlarımızın kullanacağı kaskı tasarlamak gerekiyordu. Kullanılan kostümün Ant-Man, Iron Man ve Guardians of the Galaxy ekibinin kullandığı teknolojileri bir araya getirdiği söyleniyor. Bu sebeple kahramanlarımızın tıpkı Guardians of the Galaxy gibi şeffaf kasklar kullanabileceği düşünülüyordu. Fakat bu fikir uygulandığında sonuç hiç de beklendiği gibi olmadı. Russo kardeşler tasarımın değiştirilmesini talep ettikten sonra filmde gördüğümüz kostümlerle aynı renkte, sadece gözleri gösteren kask tasarlanmış oldu. Bu ilk tasarım da WIRED’ın enteresan videosuyla birlikte ortaya çıkmış oldu. Değişen tasarımı haberimizin içinde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı