reklamı kapat

POPÜLER

Electric Objects ile evinizi sanat müzesine çevirin

Günümüzde seçkin sanat eserlerini yerinde incelemek için müze gezme fikri birçoğumuza cazip gelmiyor. İnternet sayesinde istediğimiz esere istediğimiz zaman ulaşma imkanı da bunun başlıca nedenlerinden. Ancak bunun için tablet, akıllı telefon ve bilgisayar ekranına bağlı durumdayız. Bu Kickstarter projesi ise eserleri neredeyse canlı görme fırsatı sunuyor.

274f7ba18ad455ec79a7cd42f1a492e7_large
Electric Objects (veya EO1) isimli çerçeve, aslında HD görüntü sunan bir bilgisayar. Duvara asılabilen bu HD çerçeve, dilediğiniz sanat eserini veya herhangi bir görseli yansıtarak, adeta bir resim tablosu görevi görüyor. iOS ve Android cihazlardan kontrol edilebilen EO1, görseli ruh halinize göre değiştirme imkanı da sunuyor.

 

electronic objects
Projenin çıkış noktası hakkında bilgi veren Electric Objects’in yaratıcıları, “İnternette, müze ve galerilerde olduğundan daha fazla sanat eseri var. Ancak bunlar sosyal medya, oyun ve mobil uygulamalar gibi dikkat dağıtıcı şeylerin arasında kaybolup gitmiş durumda. Biz de bunu ilgi çekici bir şekilde insanlarla buluşturmak istedik.” şeklinde konuştu.

bc7da14f89ab92201ca5f60497c33ebf_large
25 bin dolar toplama hedefiyle yola çıkan Electric Objects’e ilgi yoğun. Proje şimdiye dek 700 bin dolar toplamış durumda.

YORUMLAR