reklamı kapat

POPÜLER

Garmin, Fitbit’e rakip uygun fiyatlı aktivite takip bilekliğini tanıttı

13 Nisan 2017

Fitbit son zamanlarda zor bir dönemden geçiyor. Akıllı saatini üretmekte geç kalan ve satış bazında da düşüşler yaşayan giyilebilir cihaz piyasasının lider ismi Fitbit, çıkaracağı akıllı saat ile bir kaçış yolu arıyor. Garmin ise bu boşluktan istifade etmeye niyetli görünüyor ve yeni akıllı bilekliği Garmin Vivosmart 3’ü kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Adım takibi, yakılan kalori miktarı, çıkılan kat sayısı ve hatta uyku takibi bile yapabilen bileklik, tüketilen oksijen oranını gösterebiliyor. Uygun fiyatlı olan bilekliğin marifetleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Güç odaklı antrenmanların takibini yapabilen Garmin Vivosmart 3, kaç set çalışıldığı gibi bilgileri not ediyor ve dinlenme zamanlarını da gösterebiliyor. Takip edilen bilgiler anonim olarak Garmin sunucularına aktarılıyor ve burada bilgiler analiz ediliyor. Böylece Garmin’in kullanıcılar hakkında genel anlamda bilgi edindiği belirtiliyor.

Bir akıllı bileklikten beklenen neredeyse he özelliğe ve hatta fazlasına sahip olan Garmin Vivosmart 3’ün maalesef önemli bir eksikliği de bulunuyor. Cihazda dahili GPS bulunmuyor ve dolayısıyla aktivite takibi için telefonun GPS’inden faydalanılıyor. Garmin gelişmiş GPS sistemleriyle ünlü bir şirket olduğu için bu eksiğin can sıkıcı olduğunu söylemek gerek. Ancak cihaz bu önemli eksiğini fiyat kısmında kapatıyor. Yalnızca 139 dolar fiyat etiketine sahip cihaz, böylece birçok aktivite takip cihazından daha uygun fiyat sunuyor. Aktivite takip özellikleri dışında bildirimleri de görüntüleyebilen cihaz, şık görüntüsüyle üst seviyedeki cihazları aratmıyor. Önümüzdeki dönemlerde satışa sürülecek olan cihazın net çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

 

YORUMLAR