reklamı kapat

POPÜLER

Gears of War’un yapımcısından ücretsiz aksiyon oyunu [Video]

Xbox’ın oldukça beğenilen TPS oyunu Gears Of War’un arkasındaki isim Cliff Bleszinski, uzun zamandır merakla beklenen yeni oyununu nihayet duyurdu. Ücretsiz olarak sunulan aksiyon oyunu Lawbreakers, milyonlarca oyuncuyu ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor.

Lawbreakers klasik fütüristik oyunlara göre daha farklı bir oynanış ve hikaye barındırıyor. Oyunda ayın parçalanması sebebiyle dünyanın dengesi değişiyor. Devamlı olarak yaşanan depremler büyük yıkımlara neden oluyor. Ancak insanlar bir şekilde dünyayı yeniden kurmayı ve yıkımların izlerini silmeyi başarıyor. Her şey güzel gidiyor derken ortaya çıkan çeteler saldırıya geçiyor ve oldukça zorlu bir savaş başlıyor. Çetelere karşı durmak isteyen süper güçlere sahip insanlar, yer çekiminin olmadığı yerlerde düşmanları yok etmek için elinden geleni yapıyor.

Tamamen multiplayer üzerine kurulu olan yapımda sınıf sistemi ve her sınıfın kendine has özellikleri bulunuyor. Örneğin Assassin sınıfının havada iki kere sıçrayabiliyor. 2016 yılında yayınlanacak olan oyunla ilgili şu an için yalnızca sinematik video yayınlanmış durumda. 28 Ağustos Cuma günü, yani yarın oyunun ilk oynanış videosu yayınlanacak. Oyunun hangi platformlara çıkacağı ise henüz açıklanmış değil.