reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğin kol saati [Video]

Akıllı telefon ve tabletlerin gelişimiyle birlikte giyilebilir teknolojiye sahip olan ürünler hayatımızda yerini almaya başladı. Pebble, i’m Watch, Cookoo ve bu hafta başında internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaştığımız Android’li ve NFC’li akıllı kol saati Geak Watch, giyilebilir teknolojik ürünler arasında yer alıyor.

EmoPulse
Bu seferki cihaz ise çok daha farklı tasarım ve özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fon toplama platformu Indiegogo üzerinden 300 bin dolarlık bağış miktarını bekleyen The Smile isimli bileklik, akıllı telefon, akıllı saat ve kişisel asistan deneyimini bir arada sunuyor. Dünyanın ilk giyilebilir akıllı telefonu olma özelliğine sahip olan cihazın şu anda prototip aşamasında olduğunu belirtmekte yarar var. Geleceğin saati olarak belirtilen fütüristik tasarımlı cihazda Linux işletim sistemi kullanılıyor.

EmoPulse
Bu uygulama indirme konusunda bir sıkıntı olarak görülse de EmoPulse ekibi çoktan The Smile için uygulama geliştirmeye başlamış durumda. Texas Instruments tarafından geliştirilen OMAP 5 işlemciyi, 2 GB RAM’i ve 128/256 GB SSD depolama alanını bünyesinde barındıran The Smile’da nano-SIM kart kullanılıyor. Cihazın Nano-SIM kart desteği sayesinde hem telefon araması hem de 4G LTE üzerinden yüksek hızda internete girmek mümkün. The Smile’ın sahip olduğu Bluetooth bağlantı desteği akıllı telefonlar ile bağlantı kurmaya olanak tanıyor.

EmoPulse
Cihazın üzerinde ise bükülebilir OLED ekran bulunuyor. Ekranın çözünürlüğü henüz belli değil. Wi-Fi haricinde yakın saha iletişimine de (NFC) destek veren cihaz, böylece ödemelerinizi temassız olarak yapabilmenize veya NFC’li kapı kilidinizi temassız olarak açabilmenize imkan tanıyor. Geliştirici versiyonunda 2500 mAh kapasiteli pile sahip olan cihazın final sürümünün 3000 mAh kapasiteli pil ile geleceği söyleniyor. USB 3.0 bağlantı desteğine de sahip olan cihazda Thunderbolt bağlantı noktasının da kullanılabileceği belirtiliyor.

EmoPulse
Siri benzeri kişisel sesli asistan servisinin yer alacağı cihazda 12 megapiksel fotoğraf çekimi ve 1080p video kaydına imkan tanıyan kamera da mevcut. Cihazın ön tarafında yer alan kamera sayesinde ise görüntülü konuşma yapmak mümkün. Farklı tasarımıyla daha şimdiden dikkatleri üstüne çekeceğe benzeyen The Smile’ın, seri üretime geçebilmesi için 300 bin dolarlık barajı geride bırakması gerekiyor. The Smile’ın topladığı miktar 300 bin dolara ulaşabilirse bu yılın ekim ayında 128 GB’lı versiyonu 480 dolardan 256 GB versiyonu 550 dolardan piyasaya sunulacak.

VİDEO