reklamı kapat

POPÜLER

Spice-X Concept

Geleceğin yarışçılarına İtalya’dan “ulaşılabilir” seçenek; Spice-X Concept ile tanışın

Elektrikli yarış organizasyonlarında yer almak üzere geliştirilen Spice-X Concept, kariyerine yeni başlayan sporcuların dikkatini çekecek sıfatlar taşıyor.

Hiper otomobil sınıfının butik üreticilerle hareketlendiği şu günlerde, madalyonun elektrikli yüzünde de oldukça hızlı bir genişleme söz konusu. Farklı isimlerin bir araya gelerek oluşturduğu ekipler, geleneksel markalarla kıyasıya bir rekabet ortamına iddialı giriş yapmaya hazırlanıyor. İtalya’dan doğan Spice-X de bu furyaya dahil son dahil olan isimler arasındaki yerini aldı. Merkezi Piyemonte‘de olan bir ekip tarafından geliştirilme süreci yürütülecek olan otomobilin, geçtiğimiz ay içerisinde gündeme gelişinin ardından, üretim formundaki detayları netlik kazanmaya başlıyor. Şimdilik maksimum hız ve ivmelenme gibi teknik değerleriyle ilgili bir bilginin paylaşılmadığı otomobilin konsept formuna büyük oranda sadık kalınacağı gelen bilgiler arasında.

Teknik özellikler bekleniyor

Otomobille ilgili elimizde var olan birkaç kısıtlı bilginin içerisinde ebatsal değerleri var. Yapılan açıklamaya göre karşımızda toplamda 3.827 milimetre uzunluğunda ve 1.695 milimetre genişliğinde bir yarışçı var. Markanın Spice-X’te kullanılan materyallerle ilgili kullandığı “hafif alaşım” ve “ekonomik” kelimeleri şu aşamada bizce altı çizilmesi gerekenler arasında. Çünkü bu kelimeler Spice-X’i yarış dünyasına yeni girmeye başlayan genç sürücüler için bir başlangıç noktası haline getiriyor. Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı kokpit yapısıyla tercih edilebilecek olan modelin yüksek performansa ve üst seviye yol tutuşa sahip olacağı da açıklamalar arasında dikkatimizi çekiyor. “Erişilebilir” bir yarış otomobili olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Spice-X’in fiyat ve performans değerlerini merakla bekliyor olacağız. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.