reklamı kapat

POPÜLER

Dallara Stradale
Dallara Stradale
Dallara Stradale
Dallara Stradale
Dallara Stradale
Dallara Stradale

İtalya’dan yeni bir süper otomobil daha doğuyor: Dallara Stradale

17 Kasım 2017

İtalyan mühendislik firması Dallara, bugün yol için tasarlanan ilk otomobil modeli Stradale‘yi görücüye çıkarttı. Dallara Stradale ile İtalya’dan yeni bir süper otomobil daha doğuyor

Indycar, Formula 1, 3 ve E için otomobil şaseleri üreten dünyaca ünlü Dallara, Stradale ile günlük kullanıma yönelik ilk spor otomobiliyle karşımızda bulunuyor. Kurucusu Ferrari, Maserati, Lamborghini ve De Tomaso’da çalışmış Giampaolo Dallara olan şirket, otomobilinde harika bir tasarım çizgisi yakalamış görünüyor. Sadece iki kişilik tasarlanan araç, yumuşak ancak yer yer keskin çizgileriyle büyük beğeni topluyor. Dikkat çekici bir sarı renkle tanıtılan araç, 2.3 litre 4 silindir 400 beygir gücünde bir motor üzerine kuruluyor. Sadece 855 kg ağırlığı bulunduğu için 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.45 saniyede çıkabilen otomobil, pist kullanımlarına da gayet uygun. Özel bir aerodinamik paket üzerine kurulan otomobil, inanılmaz yüksek hızda viraj dönebiliyor.

Dallara Stradale
Dallara Stradale

Dallara Stradale, maksimum sürüş keyfi için hazırlanmış bir otomobil

6 ileri manuel vitesle gelen ancak otomatik vites ile satın alınabilecek Stradale, alüminyum ile karbon fiber karışımı bir gövde kullanıyor. Saatte 260 km/s hıza çıkabilen ve 820 kg yere basma kuvveti uygulayan araç, üretim hatları nedeniyle ayda sadece bir tane üretilecek. Araçtan satın almak isteyenlerin 180 bin dolar ücreti hazırlaması gerekiyor. Ön cam ile çatı gibi opsiyonlar ise 38 bin dolar civarında olacak.

YORUMLAR