reklamı kapat

POPÜLER

“Hafif siklet” süper otomobil markalarına kafa tutan Agile’nin modellerine yakından bakın

08 Mayıs 2017

Pist ve sokak için iki farklı modelle kullanıcıların karşısına çıkan Agile Zenvo’nun ardından Danimarka’dan adını duyuran ikinci önemli spor otomobil üreticisi olmak istiyor.

Devrimi Lotus tarafından geliştirilen hafif siklet süper otomobil sınıfı İngiltere merkezli üreticilerin yoğunlukla olduğu bir krallık. Lotus dışında Zenos ve Noble gibi İngiliz üreticilerin yanı sıra Danimarkalı Zenvo da bu sınıfta iddialı ve istikrarlı modeller sunmaya devam ediyor. Son olarak llk resmi modelinin piyasaya sunulmasının 10. yılına özel olarak TS1 GT ile karşımıza çıkan Zenvo’ya kendi ülkesinden yeni bir rakip baş göstereye başladı. Agile Automotive adıyla piyasaya çıkan bu marka şu an pist ve yol olmak üzere iki versiyonla kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor.


Pist için geliştirilen modeli SCX‘de 2.0 litre hacimli Toyota motoruna yer veren Agile ekibi bu motorları iki versiyonda sunuyor. Atmosferik olan birinci versiyon 180 beygir güçle gelirken turboşarj destekli ikinci versiyon 250 beygirlik bir güç değeri sunuyor. Şasi ve parçalarıyla bütünsel olarak karbon fiberden üretilen bu aracın ağırlığıysa sadece 600 kilogram.


Markayı sokaklarda temsil edecek olan SC122‘de ise şimdilik teknik detayların önemli bölümleri kendini gösteriyor. 425 beygir güç üreten 3.5 litrelik V6 motorun kullanıldığı bu model de tamamen karbon fiberden üretiliyor. Toplam ağırlığı 850 kilogram olan olan SC122 ile ilgili en önemli değerler 0-100 ve maksimum sürat cephesinde yer alacak. Şu anlık bu bilgileri paylaşılmayan araçları satın almak isteyenlerin Agile ile iletişime geçmesi gerekiyor. Modelleriyle önemli rakiplere karşı mücadele verecek olan Agile’nin önemli fuarlarda sahne alması ve kendini göstermesi de belirli standartları aşması adına oldukça önemli. Markanın bu süreci nasıl yöneteceğini önümüzdeki günler gösterecek.

YORUMLAR