reklamı kapat

POPÜLER

Gelişmiş hibrit deneyim; Lenovo Yoga C930 incelemesi

DOKUNMATİK EKRAN VE KALEM DESTEĞİ

Lenovo Yoga C930, 13,9 inç boyutunda bir ekranla geliyor. Ekran 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Parlak ekranla gelen cihazın performansını ortalama bulduk. Beyazların daha başarılı olabileceğine inanıyoruz. Dokunmatik olan ekran kalem desteği sunmasının yanı sıra, Yoga C930 kendi kalemini de beraberinde getiriyor. Cihazın sırt tarafında, sağda kalem gövdeye yerleştirilmiş şekilde duruyor. Hafifçe içeri itip, kalemi çıkarabiliyorsunuz. Not alıp çizim yapabileceğiniz cihaz elbette profesyonel bir çizim tableti hassasiyetinde değil fakat başarılı bir deneyim sağlıyor. Aynı zamanda kalem basınca da dayanıklı. Bu da özellikle çizim yapan kullanıcılar için daha hassas bir çalışma ortamının sağlanması anlamına geliyor. Kalem deneyimi bizim için genel olarak bir artı oldu. Çizimin yanı sıra toplantılarda veya derslerde de kalemle not almak mümkün. Bu da cihazın özellikle tablet formunu kullanarak günlük hayata daha iyi adapte olmasını sağlamış. Multimedya özelliklerinden bahsederken Dolby Atmos destekli hoparlör sistemine de değinelim. Ses performansını çok beğendiğimiz cihazın hoparlörleri bizim için artı hanesinde.

Performans kısmına baktığımızda bizi Intel Core i5-8250U işlemci ve 16 GB RAM karşılıyor. Grafik kartı tarafında ise Intel UHD Graphics 620 bulunuyor. Cihazın oyun odaklı bir model olmadığının altını çizelim. Günlük tempoya ayak uyduracak cihazda Photoshop gibi uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düşük sistem gereksinimli oyunları da çalıştırabileceğiniz cihazın, grafik alanında daha yüksek performans isteyen oyunlarda beklentiyi karşılamayacağını söyleyelim.

Pil konusunda ise Yoca C930 bizi hiç üzmedi diyebiliriz. Canlı yayın izlerken bir yandan da günlük işlerimizi hallettiğimiz cihaz 5 saat gibi bir süre sonunda yüzde 30 seviyesine inmişti. Bu sırada parlaklığın da yüksek seviyelerde olduğunu belirtmemiz gerek. Yani bu süre, parlaklık ve pil performans ayarları düzenlenerek daha da uzatılabilir.

Gün sonunda Yoga C930 için belirleyici faktörlerden biri fiyat oluyor. Günlük kullanıma ayak uyduracak şekilde tasarlanan model, kalem desteğiyle de öne çıkıyor.