reklamı kapat

POPÜLER

Gelmiş geçmiş en güçlü Rolls-Royce: Wraith

Lüks otomobil denince herkesin aklına ilk olarak Royce-Royce markası gelir. Şimdiye kadar satışa sunduğu otomobillerde lüksten ve ihtişamdan asla taviz vermeyen Rolls-Royce, yeni otomobili Wraith‘de de bu düşüncesinden vazgeçmiş gibi görünmüyor. Rolls-Royce’un bugüne kadar ürettiği en güçlü otomobil olma özelliğine sahip olan Wraith, iç mekan tasarımı açısından Rolls-Royce’un lüks anlayışını bir kez daha gözler önüne seriyor.
Rolls-Royce Wraith
Yüksek kalitede el işçiliği ile üretilen otomobilde kullanılan deri ve ahşap malzemeler dikkat çekiyor. Otomobilin tavanının iç kısmında kullanılan aydınlatma yıldızları çağrıştırıyor.  4 kişilik oturma düzenine sahip coupe otomobil, 5,269 mm uzunluğa, 1,947 mm genişliğe, 1,507 mm yüksekliğe sahip. Otomobilin aks mesafesi ise 3,112 mm. 470 litre bagaj hacmini kullanıcılara sunan Wraith’in çift turbo beslemeli  V12 motoru 624 beygir güç ve 800 Nm tork üretebiliyor. Rolls-Royce Wraith,  0-100 km/s hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlayabiliyor.
Rolls-Royce Wraith
Sekiz ileri otomatik şanzımana sahip olan otomobilde Satellite Aided Transmission (Uydu Destekli İletim) teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji, haritadan yol bilgisini alıp, yaklaşılan kavşak, otoyol ve dönüşlerde uygun vitesi seçerek sürücülere yüksek konfor sunuyor. Bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak olan otomobili satın almak için ödenmesi gereken bedel 245 bin euro. Tabii bu fiyatın Avrupa satış fiyatı olduğunu belirtmekte yarar var. Otomobilin Türkiye’deki fiyatı henüz belli değil. Ancak Avrupa fiyatına eklenecek vergiler ile fiyatın oldukça yüksek olacağını söylemek mümkün.
Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith