reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Wraith Kryptos

Rolls-Royce Wraith Kryptos; dijital döneme uyan kriptolu koleksiyon otomobili

Rolls-Royce Wraith Kryptos son dönemlerin en ilgi çekici projelerinden birisi. Araç, içerisinde gizli mesajlar içeren kriptolu bir dinamiği barındırıyor.

Rolls-Royce, müşterilerini keşif ve entrika yolculuğuna götürecek, gizli mesajlar içeren kriptolu bir otomobil tasarladı. Tasarım ekibi tarafından özel bir şifreleme ile hayata geçirilen arabada çok sayıda sembol ve gizli kod bulunuyor. Koleksiyona adını veren Kriptos eski Yunanca’dan geliyor, görünmeyen, gizli ve kodlanmış, efsanevi noktalardan bahsediyor. Rolls-Royce tasarım ekibinin açıklamasına göre; gerçekten de kod o kadar gizli ki, semboller ve şifrenin ortaya ne çıkaracağını tasarımcı ,baş yönetici olmak üzere sadece iki kişi biliyor. Rolls-Royce Wraith Kryptos içerisindeki yanıt, Batı Sussex’in Goodwood kentindeki Rolls-Royce’un Evinde, İcra Kurulu Başkanı’nın kasasında mühürlü bir zarfa yerleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce Wraith Kryptos hakkında ilgi çekici bilgiler

Müşteriler, kod kırma girişimlerini Rolls-Royce Motor Cars’ın sadece Rolls-Royce sahiplerine özel yarattığı uygulaması Whispers üzerinden son derece güvenli bir alan aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Koleksiyon sadece 50 adet olarak sınırlı sayıda üretilecek. Proje marka CEO’su Torsten Müller-Ötvös tarafından; “Wraith Kryptos Koleksiyonu, ilk bakışta bir dinamizm ifadesidir. Daha yakından incelendiğinde, benzersiz bir Rolls-Royce şifresinin arkasında bir dizi mesaj gizlenir. Müşterilerimizden birinin kodu çözüp çözmeyeceğini görmek için sabırsızlanıyorum!” cümleleriyle ifade edildi.

Aracın dış tasarımındaki katı antrasit taban renginden oluşan Delphic Grey gizli etkiye sahip ısmarlama bir dış renktir. Sadece güneş ışığında rengin içindeki mavi ve yeşil mika pulları gözüküyor. Bu etkili görünüm elle boyaması yapılan bir çift coachline dokunuşu ile vurgulanır, üst kısmı yeni geliştirilen Kryptos Green rengine boyanır, alt kısım ise her ikisi de iç kodla ilgili ipuçlarını gösteren koyu gri’de bir gölge görevi görür. İç tasarımında biri Selby Gray veya Antrasite karşı metalik bir etki katmak için geliştirilmiş aksanlı ısmarlama Kryptos Green deri tonu koltuklar sizi karşılıyor. Rolls-Royce’un bu yeni nesil koleksiyon arabasının beraberinde ilginç ve eğlenceli bir meydan okuma getiren kodun kim tarafından kırılacağı ve içerisinde mesaj da merak konusu.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9