reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Wraith Kryptos

Rolls-Royce Wraith Kryptos; gizemli projeden ilk ipuçları paylaşıldı

Gizli mesajlar içeren kriptolu bir otomobil olarak ilgi toplayan Rolls-Royce Wraith Kryptos için resmi kaynaklardan detaylar geliyor.

Rolls-Royce’un temmuz ayı itibarıyla duyurusunu gerçekleştirdiği Wraith Kryptos, son yılların en ilgi çekici projelerinden birisi olmaya aday. Beraberinde gizli mesajlar içeren kriptolu bir otomobil fikri üzerine geliştirilen modelle ilgili gizem bulutu da yavaş yavaş dağılıyor. Resmi kaynaklar araçla ilgili ilk ipucunu bugün itibarıyla açıkladı. CEO Torsten Müller-Ötvös tarafından paylaşılan detaylar bizleri kaputu süsleyen “Spirit of Ecstasy”ye götürüyor. Rolls-Royce Wraith Kryptos bu vesileyle 2021 içerisinde de gündemde olacağını kanıtlıyor.

Rolls-Royce Wraith Kryptos gizemi kriptografik dinamikler üzerine kurulu

Ötvös’ün açıklaması şu şekilde; “Dünyanın her yerinden arabalarını almaya başlayan müşteriler için ilk ipucunu açıklıyoruz. Her Rolls-Royce motorlu arabanın kaputunu süsleyen Spirit of Ecstasy, bu kodu ortaya çıkarmanın anahtarını elinde tutuyor. KRYPTOS kelimesi SOE tabanının etrafına şifre ile kazınmış ve bu bilgilerle müşterilerin kriptografik yolculuklarına başlamalarına olanak sağlıyor. Bu kodu çözen ilk müşteri, olağanüstü yetenekleri nedeniyle Rolls-Royce’dan benzersiz bir hediye alacak!

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler son derece sınırlı Wraith Kryptos arabalarını almaya başladıkça, motorlu arabanın iç ve dış kısmındaki Bespoke unsurlarında bulunan gizemli mesajları çözmeye başlayacak. Temmuz 2020’de tanıtılan Wraith Kryptos Koleksiyonu’ndaki 50 arabanın her biri, Rolls-Royce Bespoke Tasarımcısı Katrin Lehmann tarafından oluşturulan bir şifre ile süslendi. Daha önce Lehmann, “anahtarı” bulmanın gizemli kodu ortaya çıkarmanın ilk adımı olduğunu ifade etmişti.

Rolls-Royce, bugüne kadar başarılı bir şifre çözme işlemi yapmadan bu esrarengiz koleksiyondaki Spirit of Ecstasy’nin “KRYPTOS” kelimesini kod olarak gizlediğini ortaya koyuyor. Bu yedi deşifre edilmiş karakter, müşterilere Wraith Kryptos’un karmaşık ön panosundaki bu harfleri tanımlamaya başlarken keşif yolculuklarında yardımcı olacak. Benzer şekilde, koltuk başlıklarındaki nakış, şifrede oluşturulmuş RR monogramı olarak çevrili.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bespoke ekibi, bu ipuçları ile birlikte, sahiplerin şifreleri denemesine olanak tanıyan bir “giriş” sağlayabileceğini umuyor.
Müşteriler, Şubat 2021’den itibaren markanın Whispers uygulaması aracılığıyla kodu kırma çabalarını göndermeye davet edilecekler. Bulmacayı ilk tamamlayan kişiye benzersiz ve prestijli bir ödül verilecek. Goodwood, West Sussex’teki Rolls-Royce fabrikasında sadece iki kişi şifrenin tam çözünürlüğünü biliyor. Tasarımcı ve İcra Kurulu Başkanı. Cevap, CEO’nun kasasında kapalı bir zarf içinde saklı.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9