reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile GM 5 Plus incelemesi

General Mobile’ın yeni Android One cihazın GM 5 Plus, gelişmiş özellikleri şık bir tasarımla bir araya getiriyor. Her zaman en iyi Android sürümünü kullanmak isteyenler için geliştirilen cihaz, güncelleme konusunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor.

Akıllı telefon alırken kullanıcıların aradığı birkaç temel özellik mevcut. Bunlardan ilki ve birçok kişiye göre en önemlisi cihazın tasarımı. Kullandığımız en kişisel teknolojik cihaz olan akıllı telefonun tarzımızı yansıtması oldukça önem arz ediyor. Bir diğer önemli özellik ise cihazın performansı. Cihazda istenen uygulamaların tamamını çalıştırabilmek ve günlük kullanım sırasında performans düşüşleriyle karşılaşmamak da en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri. Ancak özellikle Android işletim sistemli bir akıllı telefon almak istiyorsanız cihazın güncelleme sıklığı da önemli bir konu haline geliyor.

Android sürümleri normalde belirli aralıklarla yayınlanıyor ve bu aralıklar genelde çok da uzun olmuyor. Fakat ne var ki cihaz üreticileri akıllı telefona kendi arayüzlerini entegre etmek istediklerinden dolayı güncellemeler uzun süre gecikebiliyor. Google’ın akıllı telefon kullanımını artırmak için hazırladığı Android One programı ise güncellemeleri hızlıca alan akıllı telefonları uygun bir fiyatla kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor. Daha önce de Android One programı çerçevesinde General Mobile 4G Android One cihazını piyasaya süren General Mobile, yeni cihazla birlikte hem malzeme kalitesi konusunda hem de performans alanında sınıf atlıyor.