reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile GM 6 için beklenen Android 8.0 Oreo duyurusu geldi

Android One programına dahil olan General Mobile GM 6 modelinin Android 8.0 Oreo güncellemesi için beklenen duyuru yapıldı.

GM 6, 5 inç boyutundaki ekranında HD çözünürlük sunuyor. Dört çekirdekli işlemciye 3 GB RAM eşlik eden telefonda 32 GB dahili hafıza yer alıyor. Parmak izi sensörünün de yer aldığı telefon, gücünü 3.000 mAh’lik pille destekliyor. 13 megapiksel arka kameraya sahip cihazın selfie kamerası ise 8 megapiksel çözünürlük sunuyor. Android’in en güncel sürümü Oreo, GM 6 modeli için indirilmeye sunuldu. Bütçe dostu fiyatıyla öne çıkan GM 6’da Android Oreo ile gelen yenilikler ise şu şekilde:

PIP (Picture in Picture)

Açılan bir ekranı küçültüp istenilen yere konumlandırarak arka planda başka görevler yapabilirsiniz. Çoklu ekran özelliği gibi ancak ekranı ikiye bölmek yerine açılı programı küçültüyor.

Geliştirilmiş otomatik doldurma sistemi

İzin verirseniz sistem bilgilerinizi kayıt altına alıyor ve daha sonraki girişlerde otomatik olarak bütün alanları dolduruyor. Örneğin internet üzerinden bir ürün satın alırken, isim, soyisim, adres gibi bilgiler otomatik olarak dolduruluyor.

Pil kullanımı

Oreo’nun bir diğer yeniliği ise pil ömrünü uzatmaya yönelik. Arka planda açık kalan uygulamaları daha detaylı olarak sınırlandıran işletim sistemi pil tüketimini azaltıyor.

Ayarlar menüsünde arama çubuğu

Hızlı erişim sağlamak adına Ayarlar menüsüne arama çubuğu ekleniyor. Böylelikle kullanıcılar direkt olarak gitmek istedikleri kategoriyi yazarak daha hızlı erişim sağlayabilecek.

Bildirim erteleme (15 dk, 30 dk, 1 saat, 2 saat)

Telefonunuzda size bildirim göndermesi için izin verdiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri hafifçe sağa kaydırarak 15 dakika, 30 dakika, 1 saat veya 2 saat boyunca erteleyebileceksiniz. Bu sürenin sonunda ekrandan silinen bildirim geri gelerek size hatırlatmada bulunuyor.

Bölünmüş çoklu görevlerde birbirine engel olmayan ekran (2 uygulamayı aynı anda daha rahat kullanmak)

Aynı anda iki uygulamayı kullanabileceğiniz bu özellikte uygulamalar artık daha kararlı ve hızlı çalışıyor.

60’dan fazla emoji

Ve tabii ki emojiler. 60’dan fazla emojiyi ekleyen bu güncellemeyle kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

Bugünden itibaren yayınlanmaya başlanan güncellemeyi telefonunuzun Ayarlar bölümünden indirebilirsiniz.

YORUMLAR