reklamı kapat

POPÜLER

Gerçek dünyadan model dünyasına; BF Goodrich T/A KM3 RC arazi lastik seti [Video]

Kısa süre önce tanıtılan orijinal versiyonun uyarlanması olan BF Goodrich T/A KM3 RC lastik seti, oyuncak dünyasında da fark yaratma iddiasında.

Arazi tutkunlarının vazgeçilmez oyunaklarından olan SUV ve pickup modelleri fabrikadan çıktıklarındaki versiyonlarıyla belirli standartlara cevap veriyor. Zaten genel olarak baktığımız zaman kullanım amacı için off-road odaklı hareket eden hemen araç sahibinin lastik, jant ve gövde kitlerine başvurduğunu görebiliyoruz. Bu saydıklarımız arasından öncelik olarak kendisine yer alan yegane parça ise hiç şüphesiz özel lastikler. Gerek sivil kullanımlar gerekse motor sporları bazında bu konunun uzmanı olarak bilinen BF Goodrich, edindiği tecrübesini uzun süredir RC modeller için de kullanıyor. Koleksiyon ve hobi meraklılarının rahatlıkla anımsayabileceği bu örneklere önümüzdeki günlerde yepyeni bir seçenek dahil olacak. Tanıtımı henüz yapılan T/A KM3 RC isimli bu yeni lastik seti, oyuncak dünyasının da arazideki kabiliyetini artırma iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatları da belli oldu

BF Goodrich’in geçtiğimiz ay tanıtımı gerçekleştirdiği yeni lastik setinin RC dünyasına dönüştürülmüşü olarak da nitelendirilen T/A KM3 RC seti, birebir gerçek versiyonun detaylarını barındırıyor. Dişliler üzerindeki yapıdan başlayıp jant kombinasyonuna kadar benzerlik gösteren lastiklerde, esnek teknolojisi sayesinde yüksek mukavemet vadediyor. 1,9 inç‘lik jant ebatlarına entegre olabilen lastik setinin 4,75 inç’lik uzunluğunda ve 1,77 inç’lik genişliğinde olduğunu da meraklıları için belirtmeden geçmeyelim. Önümüzdeki günlerde yurt dışında başlayacak olan satış süreci için fiyatlar da netlik kazanmış durumda. Çifti için yaklaşık 29 dolarlık fiyatın talep edildiği T/A KM3 RC’nin dörtlü setine sahip olmak isteyenlerse yaklaşık 60 doları gözden çıkarmak zorunda kalacak. Bu da günümüz şartlarında 290 TL’lik bir miktar.