reklamı kapat

POPÜLER

Gerçek oldu; kahve yapan akıllı telefon kılıfı: Mokase [Video]

Çok pahalı bir telefon tanıtıldığında; “yemek de pişiriyor mu?”, “kahve de yapıyor mu?” gibi tepkilerin verildiğini duymuş olabilirsiniz. Evet, artık telefonlarımız artık kahve de yapabilecek.

Akıllı telefonlar kadar artık onlar için üretilen kılıflar da akıllanıyor. Daha seneler önce bir akıllı telefon kılıfından bekleyebileceğiniz en iyi şey telefonunuzun rengiyle uyumlu olması ve şık görünmesiydi. Sonra biraz daha kalınlaşarak taşınabilir şarj cihazı işlevi görebilen ve sizleri yanınızda şart aleti ya da diğer şarj aksesuarlarını taşıma derdinden kurtaran kılıflar geldi. Ardından güneş enerjisi kullanabilen, sese ve görüntülemeye katkıda bulunan kılıflar. Şimdi ise kahve yapan bir aksesuar var; Mokase! Kahve severler için keyifli bir aksesuar görevini üstlenmeyi hedefleyen Mokase, gerçek anlamda kahve yapan ilk telefon kılıfı.


Minyatür bir espresso makinesi olarak çalışan bu yaratıcı telefon kılıfı, kendi içerisinde bir bataryaya ve özel kapsüle sahip. Bu kapsülü su haznesi olarak kullanıyor ve kendisine özel bir uygulamadan tek tık ile kontrol edilerek saniyeler içerisinde 25 ml’lik bir espresso hazırlayabiliyor. Haberin girişindeki videodan nasıl çalıştığına göz atabileceğiniz Mokase, şu anda Kickstarter üzerinde fon toplama aşamasında. Eğer Mokase başarıya ulaşırsa, gelecekte adını aldığı “mocca”yı da yapabilen bir kardeşe sahip olacağını umut ediyoruz.