reklamı kapat

POPÜLER

Cross X Liberty United

Gerçek silahların dönüştürülmesiyle elde edilen kalem: Cross X Liberty United

Cross X Liberty United kalemleri Amerika’da polis memurlarının el koyduğu silahları geri dönüştürüyor. “Cross’un en güçlü silüeti” olarak anılan projeyle silah şiddetine dikkat çekiliyor.

Bu proje “Kalem kılıçtan keskindir” atasözünden yola çıkmış gibi hissettiriyor. Amerika’da çalışan polis memurları tarafından sokaklarda el konulan silahların geri dönüştürülmesini amaçlıyor. Ele geçirilen yasa dışı silahların farklı bir amaçla kullanılmasının yanı sıra bu düzenin yarattığı şiddet de gözler önüne seriliyor. Liberty United karlarının yüzde 20’sini risk altındaki çocukları korumaya, eğitmeye ve eğitmeye yönelik programlara bağışlıyor. Böylece bir taşla iki kuş vurulmuş oluyor.

Yakında Türkiye’de

Bu kalemler gerçek silahlardan dönüştürülmenin yanında tek bir hareketle açılıp kapanma özelliği sunan “slide and snap” teknolojisiyle üretilmiş mekanizmaya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Rollerball olarak üretilen kalemin klipsinde dolaşımdan kaldırılan silahların seri numarası bulunuyor. Gövdeden çekmeli mekanizmaya sahip olup, jel mürekkep teknolojisiyle de yazım konforu sağlıyor. Liberty United temalı kalem kılıfı ve lüks hediye kutusu içinde bulunan bu çok özel kalem ocak ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Ömür boyu mekanik garantiye sahip Cross X Liberty United kalemler kalem tutkunlarını ve koleksiyonerleri bekliyor olacak. Cross X Liberty United Rollerball’a sahip olmak için ise 500 TL‘yi gözden çıkartmak gerekecek.