reklamı kapat

POPÜLER

Geri sayım başladı; Volkswagen Arteon’a yakından bakın [Galeri]

Asfalta çıkmasına artık sayılı günler kala, Volkswagen yeni amiral gemisi için tüm detayları barındıran özel bir galeriyle meraklılarının karşısına çıkıyor.

Mart ayının ilk haftası içerisinde gerçekleştirilen resmi tanıtım etkinliğinin ardından Arteon‘la ilgili önümüzde sadece satışa sunulma aşaması kaldı. Tanıtım etkinliğinin üç gün sonrasında ön sipariş benzinli motor seçeneklerinin en güçlüsü olan 280 beygirlik versiyonun başlangıç fiyatı 49 bin 325 euro, dizel motor seçenekleri arasında en güçlü olan 237 beygirlik versiyonun başlangıç fiyatı 51 bin 600 euro olarak açıklanan Arteon bu hafta içerisinde ülkemizde de görülmüştü. Satışların başlama arifesinde Arteon’un bu zamana kadarki en büyük fotoğraf galerisini yayınlayan Volkswagen görünen o ki aracı bekleyenleri biraz daha heyecanlandırmak istiyor.


Üç farklı benzinli, üç farklı dizel olmak üzere toplamda altı farklı motor ve üç farklı donanım seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan Arteon’un her donanım seviyesinde; LED ön ve arka ışıklandırma grubu, gündüz farı, anahtarsız giriş, sekiz hoparlörlü ses sistemi, elektronik klima, sürücü uyarı sistemi gibi özellikleri standart olarak göreceğiz. Donanım seviyelerinin tepesinde yer alan R-Line‘da deri direksiyon, Alcantara/deri karışımı ısıtmalı koltuklar, 18 inçlik jantlar, R-Line tampon kiti gibi ekstralar araca eklenecek. Arteon aynı zamanda Acil durum asistanı 2.0 başta olmak üzere Volkswagen’in yeni geliştirdiği birçok elektronik destek ünitesinin de ilk kez kullanılacağı bir model olarak karşımıza çıkıyor.


Altı ileri manuel ve yedi ileri DSG otomatik şanzımanla satın alınabilecek olan Arteon’da markanın 1.5 litrelik yeni benzinli seçeneğin de yer aldığı motorların güç değerleri 150, 190 ve 280 beygir olarak değişiklik gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arteon’un dizel motora sahip versiyonlarında 150, 190 ve 237 beygir olarak değişkenlik gösteren üniteler görev yapıyor.