reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy A03s

Giriş seviyesi Samsung Galaxy A03s Türkiye’de satışa sunuldu

Uzun süre önce lanse edilen giriş seviyesi cihazlardan Samsung Galaxy A03s artık Türkiye’de de resmen elde edilebiliyor.

Advertisement

Samsung Galaxy A03s, ilk olarak Hindistan merkezli olarak karşımıza çıkarılmış, damla çentikli standart bir giriş seviyesi akıllı telefon modeli. İşte bu model büyük bir satış kanalına üç farklı renk seçeneği ve 64 GB depolama ile giriş yaptı. Galaxy A serisinin en altına konumlandırılan temel ihtiyaçlara yönelik cihaz için fiyat ise 3.399 TL oldu. Güncelleme: Cihaz Samsung’un resmi satış kanalına da girdi. Burada 32 GB için 3.199 TL, 64 GB için 3.399 TL fiyat açıklandı.

6,5 inç HD+ 60 Hz LCD ekran üzerine kurulan telefon, gücünü MediaTek Helio P35 işlemciden alıyor ve 15W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ile geliyor. Kamera tarafına geçersek modelin önünde 5 megapiksellik basit bir selfie kamerası bizleri karşılıyor. Arkasında ise üçlü kamera sistemi mevcut. Burada tam olarak 13 megapiksel ana + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor.

Kutusundan Android 11 üstü One UI 3.1 Core ile çıkan Samsung Galaxy A03s, normalde 3 GB ya da 4 GB RAM ile elde edilebiliyor. Depolama tarafında ise normalde 32 GB ya da 64 GB seçilebiliyor ve microSD üzerinden 1 TB kadar artış sunuluyor. 3.5 mm kulaklık girişi olan telefonda, bağlantı USB-C üzerinden kuruluyor.

Türkiye’de çok geniş bir kitleye hitap eden Samsung Galaxy A03s, Türkiye’de telefon fiyatlarının ulaştığı son noktayı gözler önüne sermek adına üzücü bir örnek oluyor. Bu telefonun yurt dışı orijinal satış fiyatı sadece 140 dolar seviyesinde.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca