reklamı kapat

POPÜLER

Tap

Giyilebilir klavye Tap ile tüm bildiklerinizi unutun [Video]

Bilgisayarlar ile aramızdaki bağı oluşturan en temel ürünlerden klavyeler, yıllardır genel yapılarını korumaya devam ediyor. Satışa çıkan giyilebilir klavye Tap ise tüm bildiklerinizi unutturacak bir yapıyla karşımıza çıkıyor.

Üzerinde uzun süredir çalışılan Tap, artık satışa çıkmış ticari bir ürün. Temel olarak giyilebilir bir klavye olarak lanse edilen cihaz, ilk bakışta oldukça kullanışlı duruyor. Bünyesinde her parmağa denk gelecek sensörler yer alan klavye, bu sayede sabit bir yüzeye yapılan dokunma hareketlerini algılayabiliyor. Bilgisayarlar (Windows / macOS) ya da akıllı telefonlar (iOS / Android) ile Bluetooth üzerinden haberleşen bu ilginç ürün, söylendiği kadarıyla sekiz saatlik bir pil ömrü sunuyor. Bu değer boyutlara oranla gayet iyi görünürken, klavyenin ilginç de bir kullanım yapısı bulunuyor. Yukarıda yer alan videoda görebileceğiniz üzere klavye alfabeyi belirli bölümlere ayırıyor. Bu bölümler ise farklı tek ya da çift parmak hareketleriyle kontrol ediliyor. Bu açıdan uzunca bir öğrenme sürecine ihtiyaç duyduğu açıkça görülen giyilebilir klavye, neyse ki “oyun” benzeri bir eğitim uygulaması ile geliyor. Akıllı saatlerle etkileşime girerek kişilerin kollarından yazı yazmasına dahi imkan tanıyabildiği görülen Tap, son dönemdeki en ilginç giriş cihazları arasında yer alıyor.

Tap
Tap
Tap
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Giyilebilir klavye Tap’ın fare özelliği de var

Dahili sensörleri sayesinde el hareketlerini algılayarak fare görevini de üstlenen Tap, görüldüğü üzere herkese hitap etmiyor. 150 dolarlık yurt dışı satış fiyatıyla işi çok zor görünen ürün, yine de geleceğe yönelik ilginç bir deneme olarak görünüyor.

Video