reklamı kapat

POPÜLER

ATÖLYE giyilebilir teknoloji

Giyilebilir teknoloji geliştirmek isteyen tasarımcılara fırsat

Disiplinler ötesi yaratıcı inovasyon platformu ATÖLYE, “Designer-in-Residence” programının üçüncü ayağını müjdeliyor. Bu kez odak noktası giyilebilir teknoloji.

Yaratıcı platform ve stratejik tasarım stüdyosunu bir araya getiren ATÖLYE, “Designer-in-Residence” programına tam gaz devam ediyor. Programın yeni odağı giyilebilir teknoloji oluyor. Tasarımcılara açık çağrı yapan ATÖLYE, işin ciddiyetine eğlence katıyor. Birkaç kuşak öncesine kadar bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz giyilebilir teknoloji ürünleri, hızla gelişen teknolojiyle beraber yavaş yavaş hayatımızın bir parçası olurken, ATÖLYE de bu alanda yeni şeyler geliştirmek için alan açıyor. Tasarımcıları iki aylık bir keşif sürecine davet ederken nesnelerin internetine, cihazların akıllanma yolculuklarına ve insan bedeniyle olan etkileşimlerine derinlemesine inerek, multidisipliner bir yaklaşımla işin ciddiyetini de ortaya seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neler sunuyor?

Program ilk olarak ATÖLYE komünite üyeliğini beraberinde getiriyor. Çalışma alanı sağlayan ve prototipleme lab kullanımına izin veren programda ekipmanları da kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca ulusal ve uluslararası kanallarla iletişim desteği de yine program kapsamında katılımcılara veriliyor. Mentorluk da sağlayan programda rezidans süreci sonunda çıkan ürünler için sergi imkanı sunuluyor. Programa katılım içinse tek bir koşul var o da 18 yaşının üzerinde olmak. Bunun dışında tüm disiplinlerden tasarımcılara programın kapısı açık.

ATÖLYE’nin program için başvuru kabulü 12 Nisan’a kadar devam edecek. Buradan formu doldurabilir siz de programa katılım sağlayabilirsiniz. Programın 22 Nisan – 21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceğini de ekleyelim.

İlginizi çekebilir

LEGO’nun yetişkinlere özel serisi