reklamı kapat

POPÜLER

Tesla'dan

Tesla attığı mail ile şaşırttı; Yardımınız gerekli

Elon Musk‘un CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, aldıkları siparişleri zamanında teslim edebilmek adına çalışanlarına bir mail gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde çıkardığı Model Y ile bir kez daha gündeme oturan Tesla, nisan ayına girmeye hazırlandığımız şu günlerde hummalı bir çalışma içerisinde. Marka, aldığı yoğun siparişleri zamanında tüketiciye teslim etmeye çalışıyor. 2018’de olduğu gibi 2019’un ilk çeyreğinde de üretim hızlanmış durumda. Hızlanan üretimi gecikmesiz bir şekilde alıcılara ulaştırmak isteyen marka, bu kez çalışanlarından yardım istedi. Şirket, elemanlarına bir mail atarak gönüllü olarak yardım talep etti. Tesla’nın patronu Sanjay Shah tarafından atılan mailde, önümüzdeki 15 günde teslim edilecek 30 bin araç için dağıtım yardımı istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla aynı hatayı tekrarlamak istemiyor

Geçtiğimiz dönemlerde de üretilen araçları dağıtmak konusunda problemler yaşan firma bu kez aynı şeyi tekrarlamak istemiyor. Amerikan basınında çıkan bir habere göre şirket çalışanı, 3 saatlik bir yolculuk yaparak bir Tesla’yı sahibine teslim etmiş. Dönüşünü UBER ile yapan çalışanın masrafları şirket tarafından karşılanmış. Konu hakkında yardım sağlayan çalışanlar taktir görmüş. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’da konu ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Musk çok sayıda tır aldıklarını ve teslimatları hızlandıracaklarını söylemişti.

İlginizi çekebilir

Tesla Model S’e benzin koymaya çalışan sürücü