reklamı kapat

POPÜLER

Godzilla incelemesi

godzilla-ek-02

DOKUNMAYA KIYAMAZSIN

Tekrarladığınız şeylerin arasında pençelerinizi savurmak, kuyruğunuzu döndürmek (ki aynı tuşla yapılıyor zaten), ileriye doğru bodoslama dalmak ve ağzımızdan plazma ışını gibi bir şey fırlatmak var. Bu hareketlere hiçbir yenisi eklenmiyor. Neyse ki yaratık çeşitliliği Godzilla ile sınırlı tutulmamış da biraz hareketlilik sağlanmış. Bazı bölümlerde ansızın farklı kaijular karşımıza çıkıyor ve onlarla kapışmamız gerekiyor.

İki devasa canavarın mücadelesi nasıl da heyecan verici geliyor kulağa değil mi? Aklınızda canlandırdığınız şey Pacific Rim benzeri bir kapışma ise onu system32 dosyasından silmenizi tavsiye ederiz.

Hani Power Rangers’ın bazı bölümlerinde kocaman robotlar birbirleriyle kapışırlardı. Birbirlerine vuramazlardı bile, böyle vücutlarını sürttüre sürttüre artistlik yaparlardı. Heh, bu oyunun kaiju kapışmaları da onu andırıyor işte. Siz hareket edemiyorsunuz, o hareket edemiyor böyle sırayla birbirinize vurup ilk kim düşecek oynuyorsunuz. Ama haklarını yemeyelim, Godzilla külliyatında yer alan hemen hemen bütün yaratıkları oyuna eklemişler. Mecha Godzilla bile var! 1,2 saniye kadar heyecanlandıysanız ne mutlu, daha fazlasını beklemeyin zira.

godzilla-ek-01

SİZE BAŞKA OYUN MU YOK!

Aslında oyunu daha dövesimiz var da yer kalmadı. Mesela bahsettiğimiz oyun bir PS4 exclusive’i (Daha önce PS3’e çıkmıştı) ancak grafikler Casio hesap makinesi kıvamında. Yani kızar mısın, sabaha mı bırakırsın? Kimi insanlar oyunun bu şekilde basit ve kaliteden uzak olmasının orijinal Godzilla yapımlarına bağlı kalmak adına tercih edildiğini belirtiyor. Yok böyle bir palavra. Şu oyun bedava olsa indirmek için harcadığınız elektrik parasına falan yazık. Uzak durun, gerekirse konsolunuzu ateşe verin ama yine de onu bu oyunla kirletmeyin.