reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google, arama sonuçları için mobilde sürekli kaydırmaya geçiyor

İnternet devi Google, arama sonuç sayfasında bir güncellemeye gidiyor. Firma arama sonuçları için mobilde sürekli kaydırmaya geçiyor.

Öncelikle ABD’de mobil sayfa ile Google’ın iOS ve Android uygulamaları içerisinde başlayan yeni dönemde, arama sonuçları artık sürekli kaydırma temelinde çalışıyor. Yani artık ilk sayfa harici daha fazla arama sonucu için “daha fazla göster” seçeneğine basmaya gerek kalmıyor.

Yeni dönemde siz aşağıya doğru indikçe arama sonuçları otomatik olarak yükleniyor ve bu ufak da olsa bir zaman kazandırıyor. Kişilerin genelde aradıklarını en üstte bulduklarını belirten Google, yine de birçok kişinin dört sayfa gezmeden bir internet sitesini açmadığını da aktarıyor.

Yeni adımıyla arama sonuçlarında gezinmeyi daha pürüzsüz hale getiren firma, bu sistemi yüksek ihtimalle yakında ABD dışında da kullanıma sunacaktır. Bu konuda henüz net bir açıklama bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google kısa süre önce de iOS tarafına özel bir duyuru yapmıştı

Google, tasarım sorumlusu Jeff Verkoeyen tarafından yapılan açıklamaya göre yakında iOS ve iPadOS uygulamalarında UIKit dönüşümü yapacak. Peki bunun ne faydası olacak?

Bu dönüşüm ve yeni adımlar sayesinde firmanın uygulamaları gelecekte iOS tarafında daha modern ve özel bir hal alacak. Aynı zamanda uygulamalar UIKit ile daha önce olmadığı kadar yerleşik bir uygulama gibi görünecek ve çalışacak.

Google daha önce Materyal tasarım dili odağında iOS uygulamalarını Android tarafıyla benzer tutuyordu. Ancak bunun birçok olumsuz sonucu oluyordu ve bu durumdan kullanıcılar çok memnun olmuyordu.

Yeni dönemde temeli direkt olarak Apple ve Apple’ın araçları / tasarım dili üzerine kuracak Google, bu sayede herkesi memnun edecek gibi görünüyor. Firmanın bu konuda yeni personel alımları yaptığı da aktarılıyor. Firma iki tarafın en iyi yanlarını bir araya getiriyor ve bunun sonuçları şimdiden büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın