reklamı kapat

POPÜLER

google drive

Google Drive depolama alanınızı 2 GB ücretsiz artırın [Detaylı Anlatım]

Google, Güvenli İnternet Günü’ne özel bir uygulamayı devreye soktu. Buna göre Google hesabınızdaki güvenlik ayarlarına göz atarak 2 GB depolama alanından ücretsiz yararlanabiliyorsunuz.

Google, Güvenli İnternet Günü’ne özel 2 GB depolama alanı hediyesine dair detayları Google Drive Blog üzerinden paylaşırken, internet kullanıcılarından beklenen şey oldukça basit. Toplamda bir ya da en fazla iki dakikanızı alacak işlemler haberin devamında yer alıyor.

google-driveİlk olarak buraya tıklayıp Google hesabınız için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Karşınıza ‘Güvenlik Kontrolü’ sayfası çıkacak. Burada, Kurtarma Bilgilerinizi Kontrol Edin kısmında önceden tanımladığınız kurtarma telefon numarası, kurtarma e-posta adresi ve güvenlik sorularını göreceksiniz. Eğer tanımlamadıysanız gerekli kısımları girebilirsiniz. Hepsi Bitti kutucuğuna tıklandığında karşınıza “son etkinliğinizi kontrol edin” yönergesi çıkacak.

Buradan da hesabınıza son girişlerinizi görüp, gerekli kontrollerin ardından “İyi görünüyor” kutucuğuna tıklayın. En son adım Hesap izinleri hakkında. Buraya da göz attıktan sonra “Tamamlandı” kutucuğuna tıklayıp işlemi tamamlıyorsunuz.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra artık 2 GB alan hediyesini kullanmaya hazır hale geliyorsunuz. Ancak hediyeyi almanız içi bir süre daha beklemek gerekiyor. Google’ın belirttiğine göre eğer tüm adımları doğru şekilde yaptıysanız, 28 Şubat tarihinde adresinize gelecek mail ile ekstra alanı kullanabilir hale geliyorsunuz.

google-drive Google’ın 2 GB’lık Drive depolama alanı hediyesi küçük görünebilir ancak çoğu kullanıcının toplamda 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip olunduğu düşünülürse hiç de fena değil.