reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass

Google Glass yok sattı

Google‘ın uzun süredir beklenen ve ilk aşamada yalnızca geliştiricilere özel olarak sunulan akıllı gözlüğü Google Glass, 15 Nisan tarihinde bir günlüğüne satışa çıktı. Geliştiricilerin satın aldığı fiyat olan 1.500 dolar etiketiyle kullanıcılarla buluşan gözlük Google’ın açıklamasına göre yok sattı.

Google, Google Explorer programı çerçevesinde satışa sunulan gözlüklerin tümünün satılmış olduğunu söyledi ancak herhangi bir sayı vermedi. Yani toplamda ne kadar gözlük satılmış olduğu hala bilinmiyor.

Google, gösterilen ilgiden memnun ve Google Glass’ın Explorer programı içinde benzer bir şekilde tekrar satışa sunulabileceğini belirtiyor.

GLASS KİTKAT’A KAVUŞTU
Google Glass için beklenen KitKat güncellemesi de yayınlandı. Gözlüğe yeni özellikler ve fonksiyonlar kazandıran güncellemenin en büyük artısı Bluetooth 4.0 desteği sayesinde daha az güç tüketmesi. Akıllı telefonlarla bağlantı için Bluetooth’u kullanan gözlüğün bunu yaparken daha az güç tüketmesi, pil ömrünün de artması anlamına geliyor. Güncellemenin gözlüğe başka ne gibi olumlu etkileri olacağını ilerleyen dönemde göreceğiz.