reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass ABD’de satışa çıkıyor

Nisan ayında Glass’ı bir günlüğüne satışa sunan Google, 2012’den beri test aşamaları bir türlü sona ermeyen gözlüğünü sessiz sedasız satışa çıkardı. Sadece ABD’de ikamet edenlerin satın alabildiği Glass, 1.500 dolar etiketiyle stoklar tükenene kadar satışta kalacak.

Ancak bu noktada bunun gerçek anlamıyla bir lansman olmadığının altını çizmeliyiz. Satıştaki Glass cihazları hala Explorer adı verilen test programı dahilinde çalışacak; üstelik Google’ın Glass’ı rafa kaldırıp kaldırmayacağının yanıtı henüz belli değil.


Önceden Explorer programına dahilinde Glass kullanabilmek için sadece 1.500 doları gözden çıkarmanız yetmiyordu, Google’ın kendisinden veya programda bulunan bir kullanıcıdan davet almak da zorunluydu. Google’ın davetli katılım sürecinden neden vazgeçip Glass’ı satışa çıkardığı belli değil, ancak firmanın Glass’ın piyasada yeterince talep görüp görmeyeceğine ilişkin tahmin yürütebilmek için bu işe kalkışmış olabileceği düşünülüyor.

Siz de 2012’den beri Glass’ı heyecanla bekliyorsanız ABD’deki dostlarınızın kapısını çalma vakti gelmiş olabilir. Tabii bin dereden su getirip edindiğiniz Glass’ın, gerekli altyapıya sahip olmayan ülkemizde ne işe yaracayağı tartışılır.

YORUMLAR