reklamı kapat

POPÜLER

Türk yapımı oyuna Steam’de yeşil ışık yandı [Video]

Türk bağımsız oyun geliştiricisi Vector Games‘in bir süredir Steam’in Greenlight kısmında bulunan FPS oyunu Dark Raid‘e kullanıcı oyları sayesinde yeşil ışık yandı. Klasik FPS tarzını yeni nesil grafiklerde birleştiren ekip, bir yıl gibi bir sürede oyunu tamamlayarak kullanıcı beğenisine sunmuştu.

Bilim-kurgu, FPS olan oyunda ana kahramanımız yüksek teknolojiye sahip savunma ve araştırma gemisi olan S.W.A.N.’da görevli olarak çalışan Muddy isimli bir tamir robotu. S.W.A.N. uzay gemisi, görev sırasında bilinmeyen bir kaynaktan mesaj alır ve bu mesajla tüm gemi çılgına döner. Bu kaos sırasında kontrolü eline alan Muddy ise oyun boyunca insanlığı tehdit eden yaratıklarla savaşırken, kendisi ile ilgili gizemlere de tanık olacak.

darkraid
Tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki farklı oyun deneyimi sunan Dark Raid, hikayesinde size bir uzay macerası sunuyor anlayacağınız. Çok oyunculu modunda Ölüm Maçı, Takım Maçı ve Bayrağı Ele Geçirme gibi mini oyunlar barındıran oyun, hikaye sonrası arkadaşlarınızla tekrar tekrar oynama imkanı da yaratıyor. Türkçe ve İngilizce dil desteği olan Dark Raid, Rusça, İspanyolca, Portekizce ve Almanca alt yazıları da oyuncuya sunuyor. Oyun 3 Haziran‘da Steam üzerinden satışa çıkacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Türk yapımı oyuna Steam’de yeşil ışık yandı [Video]” için 2 cevap

  1. VE dedi ki:

    Bu güne kadar, Türkiye’de oynadıkları bütün oyunlardan bir şeyler ekleyerek bunu çıkarmışlar. Hiç özgün ve farklı değil !

  2. Bizle dedi ki:

    Biz bu grafikteki oyunları 90 larda oynuyorduk 2014 e geldik grafik açısından sıfır bir oyun sesler zaten vasat. Oyunu yapan ekip bu işte yeni heralde. Daha güzel brşeyler çıkarmaları ümidiyle…