reklamı kapat

POPÜLER

Türk yapımı sanal gerçeklik oyunu Steam’de [Video]

Ön siparişler verildi, sanal gerçeklik cihazları yavaş yavaş kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Ancak iş cihazla bitmiyor. Her gün biraz daha kalabalıklaşan sanal gerçeklik içeriklerine bir yenisi de Türk geliştiricilerinden geliyor.

Türk geliştirici stüdyosu no-pact‘in hazırladığı sanal gerçeklik oyunu Hat Trick Header, bir süredir Steam Greenlight programında kullanıcıların yeşil ışık yakmasını bekliyordu. Sonunda beklenen oldu ve Steam oyuna yeşil ışığı yaktı!

Futbol tutkunlarının dikkatini çekecek olan oyunda size doğru gelen topa “kafa atıyorsunuz” ve hedefleri vurmaya çalışıyorsunuz. Konum takip sistemini destekleyen cihazlarla çalışan Hat Trick Header, Oculus Rift desteği sunuyor. Steam tanıtım sayfasında oyunun HTC Vive ile uyumluluğu için çalışıldığı da belirtiliyor.

Çoklu oyuncu modunu da destekleyen oyunda diğer kullanıcılara meydan okuyabiliyorsunuz. Farklı oyun modları ve sahaların yer aldığı Hat Trick Header’ın geliştirilerek yeni oyun modları eklenebileceği de belirtiliyor. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.