reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass aksesuar mağazası görüntülendi

Google’ın geleceğin teknolojisi şeklinde nitelendirilen akıllı gözlüğü Glass için aksesuar desteğinin geleceği kesinleşti. İnternete düşen ekran görüntüsü neticesinde ortaya çıkan online mağazanın fiyat politikası da belli oldu.

Giyilebilir teknolojinin öncü isimlerinden Google akıllı gözlüğü geliştirilmeye devam ediyor. Gerek donanım gerek yazılım bakımdan cihazı her geçen gün daha kararlı bir yapıya dönüştüren Google yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Kısa süre önce yayınlanan mono kulaklıkla sesli görüşmeleri kolaylaştırarak kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen şirketin aklında daha büyük bir projenin olduğu ortaya çıktı.

google glass
Yayınlanan ekran görüntüsüne bakılırsa Google, açacağı online alışveriş platformuyla Glass için çeşitli aksesuarlar satışa sunacak. Micro USB girişli kulaklık 50 dolar, koruyucu cam 75 dolar, şarj aleti ve uzatma kablosu ise 50 dolar fiyatla satılacak. Gözlüğü daha kullanışlı ve estetik şekle dönüştürmek isteyen firma yazılım güncellemeleriyle de fonksiyonel özellikleri artıracak. Google Glass’ın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR