reklamı kapat

POPÜLER

google

Google Haritalar’ın merakla beklenen özelliği Türkiye’de

08 Aralık 2016

Google, uzun zamandır yurt dışında kullanılan toplu taşıma özelliğini İstanbul ve Ankara’da kullanıma sundu. Google Haritalar üzerinden kullanıma sunulan bu özellik tren, metrobüs, metro, otobüs, tramvay ve deniz otobüsü hatları dahilinde İstanbullular ve Ankaralılar için gidecekleri yere en kolay yol tarifini sunuyor.

Ankara’da tren ve otobüs, İstanbul’da bunlara ek olarak vapur, deniz otobüsü, metrobüs, tramvay, Marmaray ve bazı dolmuş hatlarının yer aldığı sistemde toplamda 1.100’den fazla hatla ilgili durak ve güzergah bilgisi sunuluyor. Kullanıcılarının trafiğe takılmadan, toplu taşıma araçları ile varmak istedikleri yere ulaşmaları için yol gösteren Google Haritalar, ortalama yolculuk süresi bilgisini de paylaşıyor. iOS ve Android’li cihazlar haricinde bilgisayarlar için de kullanıma sunulan bu özellik için kullanıcıların toplu taşıma seçeneğini tıklamaları yeterli. Google Haritalar uygulamasının iOS versiyonunu buradan Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Haritalar’ın merakla beklenen özelliği Türkiye’de” için 4 cevap

 1. Koray Küpe dedi ki:

  Metrobüs yok gibi gözüküyor.

 2. cem dedi ki:

  Yurtdışında tatillerde kullanıyorum acayip vakit kazandıran bir uygulama

 3. Koray Küpe dedi ki:

  Çok şükür geldi. Yurtdışında da çok işe yarıyor. Trafi, Moovit falan var sonuçta ama Google Maps üzerinde entegre olmasının avantajları çok.

 4. LEVO dedi ki:

  Google Maps = Çöp

  Ankara’da deneyim dedim. En saçma rotadan toplu taşıma gösterdi. Tek vasıtayla gidilecek yere 2 vasıta. Otobüs ile ring yapılması gereken yere de 3 vasıta çizdi.
  Gerçek zamanlı verisi yok. Sadece elindeki zaman çizelgesine göre gösteriyor.
  Otobüsten indin diyelim. Geri kalan rotayı yaya olarak götürecek seni. O da hatalı 😀 😀 Trafiğin akışına göre çiziyor yaya rotasını. Sanki arabadaymışsın gibi.

  Google Maps pişmanlıktır. Toplu taşımada Moovit, Haritalandırmada Yandex