reklamı kapat

POPÜLER

Google, Harvey Kasırgası mağdurlarına yardım eli uzatıyor

Kısa bir süre önce Amerika’yı etkisi altına alan Harvey Kasırgası ardında büyük bir yıkım bıraktı. Amerika daha Harvey’in yaralarını yaramadan Irma Kasırgası‘nın etkisi altına girdi. Kayıplar ciddi bir boyuta ulaşırken Google de mağdurlara yardımcı olmanın bir yolunu buldu.

Arka arkaya gelen kasırgalar can kaybının yanı sıra mal kaybına da neden oldu. Tahmin edebileceğiniz üzere pek çok ev yaşanmaz hale geldi. Ünlü isimler kasırgadan etkilenenlerin hayatına devam edebilmesi için kolları sıvadı. Mağdur olanlara yardım etmek üzere yardım toplayan pek çok kaynak bulunuyor. Google ise akıllı telefon olarak Pixel’i seçenlere yardımcı olacak.

Harvey Kasırgası mağdurları için geçerli olacak kampanya için Google ve uBreakiFix bir araya geldi. Paylaşılan bilgilere göre Google Pixel kullanan ve cihazı Harvey Kasırgası’nda etkilenenler telefonlarını ücretsiz olarak tamir ettirebilecek. Tamir kapsamına alınan hasarlar ise net bir şekilde sıralanmıyor. Fakat su kaynaklı hasarların da kapsam içinde olacağı tahmin ediliyor.

The Heights, Rice Village, Pearland, Pasadena, West Chase, Sugar Land ve Webster’taki uBreakiFix mağazalarına giden Google Pixel sahiplerinin tamir işlemlerini gerçekleştirebileceği dile getiriliyor. Kasırga mağdurlarının zararını azaltmayı amaçlayan bu kampanya 30 Eylül‘e kadar devam edecek.