reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2 orta seviye

Google için “orta seviye” Pixel akıllı telefon müjdesi

İnternet devi Google, biliyorsunuz Pixel serisi akıllı telefonlarla en üst seviyeye oynuyor. Bu açıdan çok büyük bir kitleyi kaybeden firma, bunu değiştirmek için planlar yapıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda HTC‘nin Pixel akıllı telefonlarını geliştiren bölümünü 1,1 milyar dolara alan Google, artık akıllı telefon sektöründe daha güçlü. Özellikle Pixel 2 ailesiyle büyük beğeni toplayan firma, yukarıda da dediğimiz gibi hep üst seviyeye oynuyor. Oluşturduğu Android Go ve Android One altyapılarıyla giriş seviyesini doldurtan firma, yeni bilgilere baktığımızda kendisi orta seviyede de söz sahibi olmak istiyor. Economic Times’ın haberine göre şirket orta seviye bir Pixel akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Temmuz ya da Ağustos ayı gibi tanıtılacağı konuşulan telefonun şu an hiçbir detayı bilinmiyor. Ancak güçlü özelliklere sahip bir orta seviye Pixel telefon gerçekten mantıklı görünüyor. Özellikle büyük nüfusa sahip Hindistan pazarına odaklanacak telefonun, fiyat performans oranıyla fark yaratması bekleniyor. Ancak bu yeni modelin diğer bölgelerde satılmayacağı anlamına gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pixel telefonlar Türkiye’de satılmıyor

Biliyorsunuz özellikle üst düzey kamerayla dikkat çeken Pixel 2 ailesi Türkiye’de satılmıyor. Bu bahsi geçen yeni ortaya seviye telefonun ise Hindistan dışında Türkiye’ye de gelebileceği bazı tahminler arasında yer alıyor. Telefonlarında en sade Android deneyimi sürekli güncel yapıda sunan şirket, “Google Home, Google Wifi ve Pixelbook” modellerini de Hindistan’a götürmeyi planlıyor. Yani şirket donanımsal alanda kapsama alanını artırıyor.

İlgili Video

Huawei’nin en sonra harikası