reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google iPhone 13

Google, iPhone 13 sahiplerine kullanım tavsiyelerinde bulundu

İnternet devi Google, elbette iPhone dünyasına büyük önem veriyor. Firma bugün iPhone 13 sahiplerine bazı kullanım tavsiyelerinde bulundu.

Advertisement

Kısa süre önce burada ulaşabileceğiniz bir sayfa yayımlayan Google, bu sayfada yeni çıkan iPhone 13 serisi ile kendi servislerinin / uygulamalarının kullanımına odaklandı. Sayfanın odak noktası ise direkt olarak widget’lar oldu.

Google’ın iOS uygulamalarında yer alan widget’ları öne çıkaran ve iPhone 13 sahiplerine onları nasıl kullanacağını gösteren internet devi, kişilere ana ekranlarını özelleştirme tavsiyesinde bulundu.

Burada aşağıda da görebileceğiniz gibi farklı amaçlar için farklı widget’lar ile donatılan ekranlar gösteren Google, Chrome’u Safari yerine yerleşik tarayıcınız yapın demeyi de eksik etmedi. Bu tavsiye Spotlight sonuçları için verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google tarafının iPhone 13 merkezli önerileri dikkat çekerken, Xiaomi de iOS benzeri widget tasarımı getirmeye hazırlanıyor

iOS işletim sistemini akıllara getiren yeni widget’lar, kısa süre önce en son MIUI Çin Beta ROM’unda görücüye çıkarılmıştı. İleride herkese gelecek widget’lar, kişilere ana ekranlarını özelleştirme konusunda yeni imkanlar sunacak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Android işletim sisteminde widget desteği elbette uzun yıllardır yer alıyor. Ancak iOS 14 ile Apple’ın widget dönemini başlatması, rakipler için adeta yeni bir uyanma çağrısı oldu. Bu konuda geride kalmak istemeyen Xiaomi de adımı attı.

MIUI arayüzün son beta sürümüne eklenen widget’lar, iOS tarafı gibi iki farklı boyutta hazırlanmış durumda. Konumları değiştirilebilen bu widget’ların uygulama geliştiriciler tarafından desteklenmesi gerekiyor. Şimdilik yeni widget altyapısına Çin merkezli altı farklı uygulama destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem