reklamı kapat

POPÜLER

Google Yeti

Google, kendi oyun konsolu ve Yeti oyun servisiyle gündemde

İnternet devi Google son dönemde giriş yaptığı alan sayısını çok ciddi oranda artırıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre şirket, “Yeti” ile oyun dünyasına da sağlam bir giriş planlıyor. İşte bu ilginç konudaki ilk detaylar;

İnternetin ve YouTube ile video eğlence dünyasının merkezinde yer alan Google, The Information’a göre oyun tarafında da büyük bir hazırlık içerisinde. Şimdiye kadar öğrenildiği kadarıyla geliştirilen Yeti servisi uzaktan oyun aktarımına odaklanıyor. Bu açıdan Playstation Now ile GeForce Now‘a benzediği söylenen servis, kişilerin oyunları bulut üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Yüksek güçte bilgisayar toplama derdini bitirecek servis, sadece yüksek hızda internet bağlantısına ihtiyaç duyacak. Söylendiği kadarıyla Yeti’ye bağlanmak için basit Chromecast cihazlar dahi kullanılabilecek. Ancak esas ilginç söylenti şirketin kendi oyun konsolunu yaptığı yönünde. Made by Google imzalı bir oyun konsolu ile karşımıza çıkabileceği söylenen firma, internet bağlantısı güçlü olan herkese zahmetsiz bir oyun deneyimi sunacak gibi görünüyor. Tüm oyunlar ve kullanıcı ilerlemelerinin ise şirketin kendi sunucularında tutulacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Yeti için görüşmeler içerisinde

Birçok büyük oyun geliştiricisi ile görüşme içerisinde olduğu belirtilen şirket, tahminlere göre sadece Android değil tüm oyunları (Konsola özeller hariç) çalıştıracak bir altyapı planlıyor. Aylık abonelik şeklinde kullanılabileceği belirtilen Yeti, şu an uygun fiyatla gelirse kendisine büyük bir kitle bulabilecek bir izlenim çiziyor. Geçtiğimiz dönemde Microsoft ve Sony’nin oyun departmanlarından çalışan Phil Harrison’u bünyesine kadar şirket, görüldüğü üzere çok ciddi ciddi adımlar içerisinde.

İlginizi çekebilir