reklamı kapat

POPÜLER

Google Microsoft’un açığını ortaya çıkardı

Tüketicilerin büyük bir bölümünün haberdar olmadığı ancak yazılım geliştiriciler ve güvenlik uzmanları tarafından oldukça tanınan Project Zero adlı Google’ın açıkları rapor etme servisi, Windows 8.1’de büyük bir açık tespit etti. Ancak Google’ın bu raporu, Microsoft’u bir hayli sinirlendirdi.

Google’ın Project Zero servisi yazılımlarda bulunan açıkları rapor ederek firmalara konu hakkında bilgilendirme yapıyor. Eğer 90 gün içerisinde bu açık düzeltilmezse hazırlanan rapor internette yayınlanıyor. Microsoft‘un olaya tepki göstermesinin esas nedeni ise teknoloji devinin Google’a ulaşarak süre için uzatma istemesi ve Google’ın buna rağmen raporu internette yayınlaması. Microsoft’un baş direktörü Chris Betz, “Google’a göre doğru olan şeyler tüketiciler için her zaman doğru olmayabilir” sözleriyle Google’ın tutumunu eleştirdi.

Google ise buna karşılık olarak, verilen 90 gün sürenin oldukça uygun olduğunu ve yazılımcılara sorunu çözmek için yeterli süreyi tanıdığını belirtti. Ayrıca tüketicilerin bu tür açıkları bilmeye hakkı olduğunu ve ne gibi tehlikelerle karşı karşıya olduklarını öğrenmeleri gerektiğini dile getirdi.

Teknoloji dünyasının iki dev firması arasında geçen bu atışmanın sonucunun ne olacağı bilinmiyor. Ancak Google bu konuda geri adım atmamaya kararlı gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Microsoft’un açığını ortaya çıkardı” için 5 cevap

 1. Mustafa Akkaş dedi ki:

  Microsoft’un son logosu bu değil.

 2. FF dedi ki:

  Madem rapor İnternet’te yayınlanmışsa, o çok önemli açık ne?

 3. fatihizm dedi ki:

  konuyla ne ilgisi olabilir bu dediğinin?

 4. fatihizm dedi ki:

  Kırımızı yazan linke tıklarsan ona ait bilgilere ulaşabiliyorsun.

 5. PSDN915 dedi ki:

  Google bence adil davranmış.