reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy a7

Samsung’un şimdiye kadarki en ince telefonu Galaxy A7 resmiyet kazandı

Geçtiğimiz ay teknik özellikleri sızan Samsung’un A serisi telefonlarının yeni üyesi Galaxy A7 resmen doğrulandı. 6,3 mm kalınlığındaki telefon, Samsung tarafından şimdiye kadar üretilen en ince akıllı telefon olma özelliğine sahip.

A serisi telefonlarıyla daha çok genç kullanıcıları hedef alan Samsung, yeni modeline yabana atılmayacak özellikler eklemiş. Tek SIM ve çift SIM olmak üzere iki farklı versiyon halinde piyasaya sürülecek olan telefonun tek SIM seçeneğinde 32 bit Exynos 5430 (1.8 GHz hızında 4 çekirdekli Cortex A15 ve 1.3 GHz hızında 4 çekirdekli Cortex A7 işlemci) çipseti yer alırken; çift SIM seçeneğinde 64 bit Snapdragon 615 SoC (4’ü 1.5 GHz hızında 4’ü ise 1.0 GHz hızında olmak üzere 8 çekirdekli Cortex A53 işlemci) çipseti bulunuyor.

İki versiyonun ortak özellikleri ise 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 5,5 inçlik HD Super AMOLED ekran, 2.600 mAh kapasiteli pil ve 13 megapiksel arka kamera ile 5 megapiksel ön kamera şeklinde sıralanıyor. Öte yandan iki versiyonun tasarım özellikleri arasında bir fark bulunmuyor. İlk etapta Güney Kore’de satışa sunulması beklenen Galaxy A7’nin diğer ülkelere ne zaman uğrayacağı ve fiyatı hakkında resmi bilgi bulunmuyor.