reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2’de 3.5 milimetrelik kulaklık girişi bulunmayabilir

Google Pixel 2’nin bu yıl içinde piyasaya sürüleceği bir süredir konuşuluyor. Cihazın sahip olacağı özelliklerden bazıları ortaya çıkmışken şimdi ise cihazda bulunmayacak bir özellik gün yüzüne çıktı. Eğer iddialar doğruysa yeni Google Pixel’de 3.5 milimetrelik kulaklık girişi bulunmayabilir.

iPhone 7’de kulaklık girişinin bulunmaması başlarda eleştirilmişti ancak sonrasında bazı firmaların bu fikre sıcak bakmaya başlaması, trendin bu yöne doğru kayacağının sinyallerini vermişti. Görünüşe bakılırsa kulaklık girişini kaldıran firmaların arasına Google da dahil olabilir. 9to5Google’ın belirttiğine göre Google Pixel 2’de kulaklık girişine yer verilmeyecek. Bunun yerine kullanıcıların USB-C girişine sahip bir kulaklık kullanması gerekeceği veya kablosuz kulaklıklara yönelmek zorunda kalacağı ifade ediliyor. Söz konusu bilginin Google’ın firma içi dokümanlarından alındığı ancak bu dokümanların internet ortamında yayınlanmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

Google Pixel 2’nin IP68 sertifikasına sahip olması ve su ile toza karşı dayanıklılık göstermesi bekleniyor. İlk telefonun suya karşı yeterince dayanıklı olmaması sebebiyle eleştirilere maruz kalan Google’ın böylece bu eksikliği kapatacağı söyleniyor. Donanımsal anlamda bazı gelişmelerin yaşanacağı telefonun kamerasında da önemli değişiklikler olacağı da konuşulanlar arasında. Tabii tüm bu söylentilerin şimdilik birer iddia olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kulaklık girişi ve telefonun teknik detaylarıyla ilgili iddiaların ne derece doğru olduğunu öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR