reklamı kapat

POPÜLER

Logan gişede yılın en iyi başlangıcına imza attı

Paylaşılan her fotoğraf ve tanıtımla büyük merak uyandıran Logan sonunda vizyona girdi. Peki Hugh Jackman‘ın son kez Wolverine’e hayat verdiği bu film ilk hafta sonunda ne kadar izlendi?

Yönetmenliğini James Mangold‘un üstlendiği Logan vizyona girdiği ilk günde 85.3 milyon dolar kazandırdı. Daha başlangıçta farkını ortaya koyan yapım gişedeki başarılı ilerleyişini hafta sonu da sürdürdü. Sadece Amerika sınırları içinde 88,4 milyon dolar gelir elde etti. Uluslararası pazarlarda ise bu rakam 159 milyon doları buldu. Kısacası film vizyondaki ilk hafta sonunda 247 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş oldu. Bu noktada Logan’ın 20th Century Fox’a sadece 97 milyon dolara mal olduğunu dile getirmek gerekiyor. Bu sayede Marvel çizgi romanlarından uyarlanan yapımın ne kadar başarılı olduğu daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Ülkemizde +15 uyarısıyla gösterime giren yapım Amerika’da 18 yaşından ufaklar tarafından seyredilemiyor. Bu durum da normalde filmlerin genel kazancına ciddi bir sekte vuruyor. Fakat Logan‘ın gişe hasılatı konusundaki ilerleyişine baktığımızda bu durumun ciddi bir problem yaratmadığını görüyoruz. Aksine birçok çizgi roman hayranı bu tercihi memnuniyetle karşıladı. Deadpool ile başlayan +18 süper kahraman filmleri furyası Logan ile hız kazanmış oldu.

Hugh Jackman, Patrick Stewarti Richard E. Grant, Boyd Holbrook ve Stephen Merchant gibi isimlerin rol aldığı filmin kazancını önümüzdeki günlerde daha da artırması bekleniyor.

YORUMLAR