reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther gişe

Black Panther’dan beklentileri alt üst eden gişe başarısı

19 Şubat 2018

Avengers Infinity War’a temel hazırlayan Black Panther geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. İlk hafta sonunda elde ettiği gişe hasılatıyla beklentileri aşıp herkesi şaşırtmayı başardı.

Marvel’ın bu yeni çizgi roman uyarlaması daha vizyona girmeden önce başarılı olacağını belli etmişti. Ön bilet satışlarında tüm rakiplerini geride bırakıp zirveye oturmuştu. IMAX satışları da aynı şekilde rekor seviyeye ulaşmıştı. Tüm bu işaretler filmin gişede çok iyi bir başlangıç yapacağına işaret ediyordu. Beklentiler ise ilk hafta sonunda 210 milyon dolar civarında kazanacağı yönündeydi. Fakat Black Panther bu beklentinin çok üstüne çıkarak şaşkınlık yarattı.

Şaşırtan başlangıç

Box Office Mojo’nun verilerine göre Black Panther ilk hafta sonunda 387 milyon dolar kazandırdı. Bu gişe hasılatının 192 milyon doları Amerika’da elde edildi. Uluslararası pazarlardaki kazanç ise 169 milyon dolar civarında. Bu da filmin hem Amerika’da hem geri kalan ülkelerde büyük ilgi gördüğünü net bir şekilde ortaya koyuyor. Black Panther’a yoğun ilgi gösteren ülkelerden biri de çekimlerin gerçekleştirildiği Güney Kore oldu. Sadece Güney Kore‘den 25.3 milyon dolar gişe hasılatı elde edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk hafta sonunda başlangıcı 387 milyon dolar gibi yüksek bir gişe hasılatıyla yapan Black Panther’ın toplamda ne kadar kazanç elde edeceği büyük merak konusu. Öte yandan film henüz Rusya, Japonya ve Çin‘de gösterime başlamadı. Bu pazarların da dahil olmasıyla ciddi bir rekor kırılabilir.

İlginizi çekebilir

YORUMLAR