reklamı kapat

POPÜLER

Logan gişe hasılatıyla diğer Wolverine filmlerini geçti

Hugh Jackman’ın Wolverine karakterine son kez hayat verdiği Logan gişede sağlam adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. Başarılı yapım vizyondaki üçüncü haftasında diğer Wolverine filmlerini geride bırakmayı başardı.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan bu yapımın başrolünde Hugh Jackman yer alıyor. Patrick Stewart, Dafne Keen, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elise Neal ve Eriq La Salle gibi isimler de ona eşlik ediyor. 2029 senesinde geçen bu yapımda süper kahraman olarak görmeye alıştığımız Wolverine’in yaşlı ve hasta haline şahit oluyoruz. Bunun yanı sıra tıpkı ona benzer özelliklere sahip olan Laura Kinney (X-23) izleyicilerle tanıştırılıyor.

Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği Logan mart başında izleyici karşısına çıktı. Sadece üç haftada dünya genelinde 524 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Bu kazancın 184 milyon doları Amerika’da, geriye kalan 340 milyon doları ise uluslararası pazarlarda elde edildi.

Daha önce izleyici karşısına çıkan Wolverine filmlerine baktığımızda hiçbirinin gişede bu başarının yanına bile yaklaşamadığını görüyoruz. 2009 yapımı olan X-Men Origins: Wolverine vizyonda kaldığı sürecin tamamında 373 milyon dolar kazandırdı. 2013’te vizyona giren The Wolverine ise 414.4 milyon dolar gelir elde etmişti. Kısacası Logan daha ilk üç haftasında bu iki filmi geride bırakmayı başarmış oldu.