reklamı kapat

POPÜLER

iron man

Avengers Endgame’de Marvel’ın Wolverine odaklı Iron Man çabası

Marvel stüdyolarının Avengers Endgame filminde Iron Man karakterine tıpkı Wolverine gibi başarılı bir son yazmaya odaklandığı ortaya çıktı. Üstelik bu açıklama stüdyonun başında yer alan Kevin Feige‘den geldi.

Bildiğiniz gibi Hugh Jackman tam dokuz film boyunca Wolverine karakterine hayat verdi. Onun X-Men dünyasındaki bu macerası Logan filmiyle birlikte son buldu. 50 yaşına gelen oyuncu artık süper kahraman vücuduna sahip olmanın kendisini zorladığı bu yüzden emekli olmak istediğini açıkladı. James Mangold‘un yönettiği Logan filmiyse gerçekten çok başarılı ve duygusal bir veda oldu. İzleyicilerin büyük beğenisini topladı. Görünen o ki Marvel stüdyoları benzer bir sonu Iron Man‘e vermek için büyük çaba harcadı. Bu süreci açıklayan stüdyonun başındaki Kevin Feige oldu.

Wolverine odaklı Iron Man isteği

“Tıpkı diğer izleyiciler gibi biz de Logan filmini seyrettik. Sinemada, filmin çekim süreciyle hiçbir bağlantımız olmadan yaşadığımız bir deneyimdi. Sonucunda da ‘Bu Hugh Jackman’ın karakteri için harika bir final’ diye düşündük. Sektörde özdeşleştiği karaktere bu kadar başarılı şekilde veda eden çok az kişi var. Robert Downey Jr’a Iron Man olarak vermek istediğimiz final de buydu. Onun vedasını etkili hale getirmeye çabaladık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Logan’ın duygusal yoğunluğu Marvel stüdyolarını da fazlasıyla etkilemiş. Ekip ne kadar Wolverine’i örnek alsa da, Logan’ın yeri çok ayrı olacak diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı